12:06, 06 Вересня 2023

У Луцькому ТМО встановили сучасне обладнання для діагностики та реабілітації

У поліклінічому корпусі Медичного об’єднання Луцької міської територіальної громади, розміщеному на проспекті Відродження, 13, завершили капітальний ремонт частини першого та другого поверхів. Роботи проводили в 11 кабінетах, 2 сходових маршах, кабінетах лабораторної та функціональної діагностики. 

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

Як повідомила генеральний директор медичного об’єднання Лариса Духневич, роботи розпочали після об’єднання спеціалізованої медичної допомоги та передачі приміщення закладу комунального підприємства “Центру первинної медичної допомоги №2” в комунальне підприємство “Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади”. Кошти на ремонт та закупівлю обладнання залучили завдяки Програмі медичних гарантій НСЗУ.

Так, у відділенні медичної реабілітації провели капітальний ремонт коридору, залу фізичної терапії та кабінету кінезіотерапії. Відділення забезпечили меблями, оргтехнікою та реабілітаційним оснащенням.

У рентгенологічному кабінеті провели ремонт, закупили меблі та сучасний цифровий рентгенологічний апарат “EcoView9 Plus” на 2 робочих місця. Відкрили другий кабінет ультразвукової діагностики, що дало змогу зменшити черги пацієнтів на проведення УЗД-обстеження внутрішніх органів.

Значно покращили оснащення лабораторії. Відтепер вона має набір сучасних аналізаторів, які розширюють спектр проведення біохімічних, імунологічних та молекулярно-генетичних обстежень. Зокрема, це біохімічний аналізатор “Cobas с 311”, який дає можливість визначити до 300 біохімічних показників при одній загрузці до 90 пробірок.

Крім того, придбали автоматичний хемілюмінесцентний імуноаналізатор “Maglumi X3”, що може зробити до 200 тестів на годину. Прилад проводить гормональні дослідження, визначення вітаміну Д, широкий спектр ревматологічних аналізів, натрійуретичного пептиду, антитіл до вірусного гепатиту С, поверхневого антигену вірусного гепатиту В.

На базі лабораторії відбувається пілотне впровадження системного скринінгу на туберкульоз на первинному рівні надання медичної допомоги та лабораторій пілотних регіонів. Дослідження проводять на молекулярно-генетичному рівні на апараті “Gene Xpert”, з одночасним швидким визначенням чутливості до антибіотиків. З початку року провели 299 таких аналізів, за результатами яких підтвердили 32 випадки  туберкульозу, що становить 10,7 %.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: