19:39, 18 листопада 2022

У Луцькій громаді завершили осінній етап озеленення

У Луцьку та міській територіальній громаді завершився осінній етап озеленення 2022 року. Протягом осені провели висаджування зелених насаджень на 11 локаціях в парках, скверах, вулицях міста. Висадили 254 дерева та 285 кущів.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Луцька міська громада долучилася до всеукраїнської акції “Сади перемоги” заклавши чотири фруктові сади у навчальних закладах громади, а саме у Луцькому ліцеї № 3, ЗДО № 5, № 42 в с. Дачне, № 46 в с.Забороль. Ідея акції у самозабезпеченні закладів продуктами харчування. Як свідчить практика вже через 2-3 роки вихованці навчальних закладів зможуть використовувати перший урожай фруктів, доповнюючи свій раціон харчування. Для цього висадили 95 саджанців фруктових дерев яблунь, груш, вишні, черешні, абрикосів, айви.

На проспекті Василя Мойсея та вул. Лесі Українки провели відновлюючі посадки дерев породи “липа” на заміну тих, які впали під час негоди.

На Меморіалі Вічної Слави висадили “Алею захисників” з 37 шт. дуба звичайного, калини та бірючини жовтої.

В сквері біля пам’ятника Святому Миколаю на вул. Богдана Хмельницького висадили ялицю білу (2 шт.) та дуб звичайний.

На майдані Злуки (початок вул. Лесі Українки) продовжили роботу зі створення “кишенькового” скверу, який заклали в минулому році. У цій зелені зоні цьогоріч провели посадку 13 одиниць туї колоновидної, 14 од. айви японської та 16 кущів спіреї японської.

На Київському майдані біля найбільшого прапору України у Волинській області створили алею з 26 молодих дерев породи “павловнія”. Висадка павловнії є своєрідним експериментом з використання даного виду рослин у міському озелененні, адже цей вид дерев має хороші декоративні властивості, швидкоростучий, морозостійкий, а також сприяє ефективному очищенню повітря від викидів забруднюючих речовин.

На роздільній смузі вул. Карпенка-Карого закладено рядову посадку з 41 саджанця липи.

В секторах та вздовж алей Центрального парку культури і відпочинку імені Лесі Українки висаджені молоді саджанці клена, липи, берези.

У селі Прилуцьке продовжили формувати сквер, навпроти ліцею № 29, де висадили саджанці ялини колючої (5 шт.), липи дрібнолистої (11 шт.), клена гостролистого (9 шт.), туї західної (4 шт.) та 240 кущів бірючини звичайної.

Заклали “Сади Перемоги” в освітніх навчальних закладах: Луцькому ліцеї № 3, дошкільних навчальних закладах № 5, № 42 (с. Дачне) та № 46 (с. Забороль).

До проведення заходів з озеленення долучилися колективи Державної екологічної інспекції у Волинській області, управління екології та природних ресурсів Волинської обласної адміністрації, Волинської торгово-промислової палати, Регіонального офісу водних ресурсів, КП “Луцьксвітло”, КП “Парки та сквери м. Луцька”, Палацу учнівської молоді, колективи закладів освіти міської громади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: