21:47, 27 Березня 2023

У Луцькій громаді запровадили новий інформаційний проект «Волонтери. Відомі та невідомі історії»

Спеціалісти департаменту молоді та спорту Луцької міської ради спільно з працівниками Волинської обласної бібліотеки для юнацтва розпочали новий проект «Волонтери. Відомі та невідомі історії» з метою популяризації волонтерської діяльності, формування позитивної культури та іміджу волонтерства.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Щомісяця організатори обіцяють знайомити усіх зацікавлених людей із волонтерськими організаціями та волонтерами, які роблять все можливе, щоб наблизити нашу спільну Перемогу. Волонтери – люди, які майже на рівні із військовими тримають наше небо, виборюють нашу свободу, охороняють наш сон. А Луцьку та Волині точно можна пишатися своїми волонтерами та волонтерками!

Важливо розуміти, що наразі ми говоримо про волонтерство, яке стосується переважно допомоги Збройним силам України та внутрішньо переміщеним особам, однак є й інші напрямки волонтерства: у соціальній сфері, у сферах культури, спорту, екології тощо. І всі ці сфери також будуть охоплені проектом.

Ще одна важлива мета таких зустрічей – надати можливість людям (в тому числі учням та студентам) безпосередньо долучатися до волонтерського руху, обирати певний напрямок, приєднуватись  до організацій, що вже існують або ж створювати свої.

Як відбуваються зустрічі? У форматі панельних дискусій щоразу організатори запрошуватимуть волонтерів/волонтерок, які розказують про свій досвід; про те, що мотивує їх до роботи; про свої життєві історії, досягнення, плани та виклики. Щоразу визначатиметься один із напрямків зустрічі: допомога ЗСУ, допомога ВПО, мистецьке волонтерство, екологічне волонтерство, допомога тваринкам тощо.

Так, 18 березня відбулась перша зустріч в рамках вищезгаданого проекту. Першими спікерками заходу стали: Тетяна Дончева – голова благодійного фонду «Робимо добро дітям» та Ірина Рожанська – координаторка проекту «СпівДія заради Дітей» у м. Луцьк. Напрямок обох організацій – допомога дітям.

Фонд «Робимо добро дітям» допомагає усім, хто потребує допомоги: малозабезпеченим, багатодітним сім’ям, зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб. В першу чергу це гуманітарна допомога, організація інтеграційних заходів, періодичні зустрічі на базі фонду.

Проект «СпівДія заради Дітей» – це дружній простір, де дитина отримує психоемоційну підтримку через програму неформальної освіти: творчі заняття, рухливу та пізнавальну діяльність, взаємодію з іншими дітьми та дорослими.

На першу зустріч у юнацьку бібліотеку прийшло понад тридцять осіб. Відвідувачі почули історії болю та радості, щему та гордості, вразливості та незламності від наших волонтерок. Тетяна та Ірина розповіли про те, що їх надихає та мотивує на щоденну роботу із дітьми; про історії, які «запали їм у душу»; про те, як можуть охочі долучитися до надання допомоги та багато іншого.

Наступна зустріч відбудеться вже у квітні, про що повідомлять на сторінці департаменту молоді та спорту у «Фейсбук».

«Організатори також будуть вдячні за пропозиції, кого саме з волонтерів Ви хотіли б побачити на чергових зустрічах та мати можливість поспілкуватися з ними.

Дякуємо кожному та кожній за їхню роботу на волонтерському фронті!», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: