10:11, 24 Квітня 2024

У Луцькій громаді запрацювала «Великодня майстерня»

Напередодні Великодніх свят у Луцькій громаді вже традиційно стартує мистецький проєкт «Великодня майстерня». Впродовж семи днів – з 23 квітня по 1 травня (крім суботи та неділі) – у Палаці культури Луцька (ІІ корпус) проходитимуть майстер-класи з розписів великодніх писанок та виготовлення святкової атрибутики. До участі у безплатних заняттях запрошують дітей військовослужбовців та ВПО.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

Урочисте відкриття творчого проєкту відбулося учора, 23 квітня, за участі фольклорного колективу “Зоряниця” Луцької музичної школи № 1 (керівник Олена Богдан-Опейда). З вітальним словом до учасників “Великодньої майстерні” та їхніх наставників звернулися заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк, директори департаменту освіти – Віталій Бондар та департаменту культури – Тетяна Гнатів.

“Маємо нагоду в домашній атмосфері із залученням кращих митців громади дати діткам можливість переймати українські традиції, – сказала Ірина Чебелюк. – Це ті безцінні культурні надбання, які наші предки свято берегли і передали наступним поколінням. Дякую майстрам народної творчості за готовність поділитися своїми секретами. Нехай ті навички, які діти отримають під час занять, закарбуються в їхній пам’яті і надихнуть на ще більше розуміння того, що ми українці – нація нескорених, яка бореться і обов’язково відстоїть свою свободу”.

У сезоні 2024 року на відвідувачів “Великодньої майстерні” чекатимуть 6 майстер-класів. Заняття з дітьми проводитимуть майстрині народної творчості Марія Шотік, Вікторія Шевчук, Юлія Співак, Валентина Якимович, Ольга Климчук. Одразу після урочистого відкриття вони дали школярам перші уроки – з виготовлення воскової свічки та плетення великодніх віночків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: