17:55, 15 Лютого 2023

У Луцькій громаді шукають місце для індустріального парку

Директор департаменту економічної політики міської ради Борис Смаль коротко проаналізував виконання Програми економічного та соціального розвитку Луцької міської територіальної громади за 2022 рік. Зокрема він наголосив на п’яти важливих напрямках роботи.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

“Щонайперше – виконання бюджету, яке склало 107,1 %. Це хороший показник, адже під час воєнного стану виконати бюджет було дуже складно. Після двох місяців повномасштабного вторгнення налагодилася робота бізнесу. Комунальні підприємства громади витримали весь рік і жителі громади, фактично, не відчували якогось великого дискомфорту (навіть коли відключали світло). Луцька територіальна громада розмістила у себе майже 50 суб’єктів господарювання, які переїхали до нас зі сходу. Це ті підприємства, які співпрацювали з Луцьким центром підтримки евакуації та адаптації бізнесу. Луцька громада була одним із фаворитів щодо соціального забезпечення своїх жителів, внутрішньо переміщених осіб та гуманітарної підтримки інших міст, на території яких велися бойові дії”, – зазначив директор департаменту.

За словами Бориса Смаля, на сьогодні актуальним залишається створення у громаді індустріальних парків для розвитку бізнесу.

Міський голова Ігор Поліщук зазначив, що для їх організації у громаді зараз шукають відповідне місце.

“Ця локація має бути зручною з точки зору логістики та доступності мереж. Уже найближчим часом ми визначимося з таким місцем і будемо розпочинати реалізацію проекту”, – акцентував міський голова.

Крім того, Ігор Поліщук відзначив роботу деяких комунальних підприємств, зокрема, Луцького підприємства електротранспорту.

“Ви всі пам’ятаєте, як складно було працювати підприємству електротранспорту, як воно працювало у 2010-х роках (коли відбувалися масові страйки). Сьогодні на підприємстві немає заборгованості з виплати заробітної плати, ми нещодавно підвищили зарплату водіям. Минулого року завершили проект придбання 29 нових тролейбусів. Підприємство фінансово оздоровилося. Щоправда, є ще заборгованість, що складає шість мільйонів гривень, але цього року ми її закриємо, щоб підприємство продовжило розвиватися. Також у Луцьку одна з найдешевших вартостей проїзду в тролейбусах по Україні – шість гривень. На найближчій сесії виділять кошти для придбання ще чотирьох тролейбусів. Тому ми продовжуємо курс на оновлення тролейбусного парку, аби перевозити пасажирів у зручних і комфортних умовах”, – наголосив міський голова.

Ігор Поліщук звернув увагу і на комунальні підприємства “Луцьктепло” та “Луцькводоканал”, які в умовах воєнного стану не втратили жоден міжнародний проект.

“Всупереч фінансовим труднощам на підприємствах тривала заміна мереж. Зокрема, підприємство ”Луцьктепло” за шість мільйонів гривень замінило одну з найбільш проблемних ділянок на вулиці Кравчука. Підприємство “Луцькводоканал” ліквідувало небезпечну ділянку на проспекті Відродження. Продовжується реалізація міжнародних проектів, згідно з якими ми отримаємо значну фінансову допомогу: пільгові кредити, гранти. Не зважаючи на воєнний стан, у Луцьку дорожня інфраструктура утримувалася у належному стані. Навіть вдалося відремонтувати деякі вулиці у приватному секторі міста та у приєднаних селах. На превеликий жаль, нам не вдалося реалізувати великі проекти: це завершення ремонту проспекту Волі, вулиці Дубнівська, добудова Заборольського ліцею. Я сподіваюся, що найближчим часом ми завершимо реалізацію цих проектів і розпочнемо втілювати інші задуми, які важливі для нашої громади”, – зазначив Ігор Поліщук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: