21:46, 22 Серпня 2023

У Луцькій громаді реалізовують проект щодо поліпшення якості питної води

У Луцькій міській територіальній громаді реалізовуватимуть масштабний проект щодо впровадження сучасних технологій очищення і поліпшення якості питної води, а також — для забезпечення надійності водопостачання. В рамках проекту передбачається модернізація Дубнівської станції водопідготовки з використанням сучасних технологій, встановлення модульних станцій водопідготовки в населених пунктах нашої громади, а також стимулювання до використання локальних систем доочищення води в багатоквартирних будинках.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Сьогодні, 22 серпня, відбулася презентація проекту, де директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк розповів про перспективи та основні шляхи його реалізації. Він зазначив, що у громаді є три водозабірні станції, проте вони збудовані ще у 1972 році, тому потребують реконструкції, адже в подальшому можуть загрожувати виникненням складних аварійних ситуацій. Також ці станції унеможливлюють проведення їхньої реконструкції без повної зупинки водопостачання. Однак, зупинка водопостачання для таких цілей неможлива – підприємство не допустить ситуації з тривалим обмеженням водопостачання для населення. Початок роботи над проектом потребує комплексного підходу, тому наразі є низка напрямків, де першочергово необхідно покращувати та впроваджувати сучасні технології. Це — модернізація Дубнівської станції водопідготовки з використанням сучасних технологій, встановлення модульних станцій водопідготовки в населених пунктах громади, стимулювання до використання локальних систем доочистки в багатоквартирних будинках, проект Water Kids, якісна вода в навчальних закладах.

Луцьк реалізовує цей проект таким чином, що мешканці отримають покращену воду і надійність водопостачання, і при цьому не матимуть незручностей у вигляді зупинки водопостачання. А також фінансування цього дороговартісного проекту не буде закладено в тариф, а отже мешканці Луцької громади не понесуть додаткових фінансових витрат. До слова, якби цю ініціативу підприємство впроваджувало через власну інвестиційну програму, то це могло б спричинити додаткові витрати для населення в тарифах на воду – довелось би сплачувати додаткових п’ять  гривень на кожному метрі кубічному води. Однак сьогодні, в умовах воєнного стану, Луцька міська рада шукає шляхи рішення, які забезпечать населення якісною питною водою і при цьому не створюватимуть додаткових фінансових витрат для лучан.

У результаті впровадження проекту Луцька громада отримає гарантії надійного водопостачання, а також КП «Луцькводоканал» зможе реконструювати наявні станції водопідготовки, не створюючи незручностей для жителів громади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: