21:24, 15 Березня 2023

У Луцькій громаді діятиме Програма сприяння розвитку волонтерства

Йдеться про документ, який допоможе залучати інвестиції через різноманітні гранти, налагодження ефективної співпраці волонтерських ініціатив з місцевою владою.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Сьогодні члени виконавчого комітету погодили проект Програми сприяння розвитку волонтерства Луцької міської територіальної громади на 2023–2027 роки, а затверджувати її будуть вже депутати міської ради на черговій сесії.

Програма сприяння розвитку волонтерства передбачає посилення взаємодії волонтерських ініціатив з органами місцевого самоврядування та сприятиме більш чіткому визначенню та плануванню спільних дій та заходів, проведенню регулярних консультацій з громадськістю. Органи місцевого самоврядування, уникаючи втручання у діяльність волонтерських організацій, мають створювати сприятливі умови для розвитку волонтерства, громадської активності, підвищення рівня самоорганізації жителів та впроваджувати інструменти громадської участі в ухваленні та реалізації владних рішень.

Останніми роками в Україні активізувався волонтерський рух, пов’язаний із Революцією гідності, анексією російською федерацією Криму та повномасштабним вторгненням в Україну. Волонтери нарівні з іншими державними інституціями та органами місцевого самоврядування активно підтримували та підтримують Збройні сили України, підрозділи сил територіальної оборони, працюють у напрямку адаптації внутрішньо переміщених осіб.

Тому ця Програми надасть можливість ефективної системної співпраці органу місцевого самоврядування та волонтерських ініціатив, організацій, сприятиме підвищенню іміджу волонтерської діяльності загалом та дозволить оптимізувати роботу у волонтерському напрямку, систематизувати та унормувати її на скільки це можливо відповідно до законодавчих норм.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: