20:48, 15 Вересня 2022

У Луцьк прибула делегація німецького міста Швайнфурт

Луцький міський голова Ігор Поліщук зустрівся з мером німецького міста Швайнфурт Себастіаном Ремеле та членом міської ради цього ж міста Юргеном Монтагом, аби налагодити співпрацю між містами та обговорити потенційні напрямки співробітництва.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Завдяки домовленостям Луцької міської ради про встановлення партнерських відносин з містом Швайнфурт у серпні 2022 року з Німеччини прибула гуманітарна допомога у вигляді аварійно-рятувального автомобіля Mercedes Benz 1120AF. Пізніше його передали для користування Першому державному пожежно-рятувальному загону ГУ ДСНС України у Волинській області. Того ж місяця в Луцький центральний пункт допомоги доставили 16 палет з одягом, продуктами харчування, одноразовим посудом, засобами гігієни, медикаментами, павербанками, батарейками, спальними мішками та карематами.

Ігор Поліщук подякував гостям за увагу та підтримку України та Луцька.

“Ми цінуємо вашу підтримку. Щиро дякуємо за надану гуманітарну допомогу. Повномасштабне вторгнення росії принесло багато втрат і багато проблем, але разом із цим, ми бачимо, що маємо нагоду встановити партнерські відносини в майбутньому”, – зазначив Луцький міський голова.

У свою чергу, бургомістр міста Швайнфурт Себастіан Ремеле подякував своєму колезі за запрошення.

“Ми почуваємось у вас як удома. Ми раді налагоджувати тісні зв’язки з вами та розвивати їх. Місточок дружби між нашими містами налагодився завдяки нашому партнерському підприємству SKF. Війна має не тільки негативні наслідки, але й дає шанси на розвиток нових партнерських відносин. Для нас це є шансом повернути свій погляд до Східної Європи, тому що це дійсно Європа. Тут буде повноцінна частина європейського співтовариства”, – наголосив він.

Юрген Монтаг повідомив, що найближчим часом на Луцьк очікує третій вантаж із гуманітарною допомогою з Швайнфурта. Це будуть багатофункціональні медичні ліжка, тактичний одяг (шоломи, наколінники, налокітники, тактичні рукавиці, взуття, дощовики, тактичні окуляри), захисні пластини для бронежилетів, плитоноски, прилади нічного бачення, лікарські засоби та спальні мішки з карематами.

Ігор Поліщук розказав гостям про історію Луцька та про те, що змінилось у діяльності міста з 24 лютого. Проаналізував діяльність Луцького центрального пункту гуманітарної допомоги, Центру допомоги переселенцям, а також діяльність психологічного штабу. Згадав й про соціальні їдальні, де харчувались внутрішньо переміщені особи.

За словами пана Ремеле, у Швайнфурті нині проживає близько півтисячі переселенців. Ігор Поліщук подякував гостям за підтримку та опіку українців у Німеччині.

Після зустрічі, сторони підписали протокол намірів про співпрацю.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: