09:41, 09 Жовтня 2020

У лікарні на Волині встановили сучасне рентгенологічне обладнання

Нещодавно Нововолинська міська лікарня отримала два нові цифрові рентген-апарати. Один із них – пересувний – вартістю 4,6 мільйона гривень, купили спонсори – АТ «Укргазвидобування». Його облаштували у хірургічному корпусі Нововолинської ЦМЛ. Інший – стаціонарний, який вартує 2,7 мільйона, придбали за кошти міського бюджету і встановили на першому поверсі поліклініки. Таке медичне устаткування особливо необхідне в умовах цьогорічної пандемії коронавірусу.

Про це повідомляють на веб-сайті Нововолинської міськради.

Цими днями міський голова Віктор  Сапожніков, його перший заступник, секретар ради Андрій Сторонський і радник міського голови Володимир Рожелюк побували у медзакладах, де оглянули сучасне устаткування й ознайомилися з принципом їхньої дії.

Як сказав завідувач  рентгенологічним відділенням Валерій Ждань, нові рентген-апарати – сучасні та досить високої якості. Використання такого обладнання дозволить покращити якість рентгенодіагностики та зменшить променеве навантаження на пацієнта, а також дасть можливість робити знімки в операційній, в приймальному та реанімаційному відділеннях. Рентген-апарати в автоматичному режимі визначатимуть дозу опромінення,яку отримав пацієнт при рентгенообстеженні.

«Пересувний рентгенівський апарат 2020 року випуску, він  дозволяє робити знімки пацієнтам у палатах стаціонару та в операційному блоці. Немає ніякої плівки, фотолабораторії, проявлення, як це робилося раніше. Використовуються сучасні технології. Обстеження триває 3-4 хвилини. У результаті отримуємо дуже якісні знімки», – сказав лікар.

Валерій Ждань також розповів і про принцип роботи рентгенологічного апарата у поліклінічному відділенні. Наголосив, що апарат дуже надійний. Знімок можна зробити як у стоячому, так і в лежачому положеннях.

Завідувач рентгенологічним відділенням продемонстрував робочі місця лаборанта та лікаря-рентгенолога.

Оглянувши нове обладнання, Віктор Сапожніков зазначив, що з року в рік матеріально-технічна база Нововолинської лікарні значно покращується:

«Задоволений, що в нашій опорній лікарні ведуться ремонтні роботи, закупляється сучасна апаратура. Нове обладнання, яке придбали нещодавно, –  дорого вартісне, але вкрай необхідне. Таких апаратів 3 у Волинській області: 2 – в обласних установах та 1 – в Нововолинську».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: