11:23, 23 Лютого 2019

У Лесиному університеті розповіли про історію та новітні технології

18 лютого на факультеті історії, політології та національної безпеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася презентація віртуального проекту «Фотокарта вінтажного Луцька». 

Про це повідомили у виші.

Студентам вдалося поспілкуватися з двома авторами проекту: істориком мистецтва Богданом Вороном і редактором видання «Хроніки Любарта» Олександром Котисом.

«Фотокарта вінтажного Луцька – це проект, покликаний захопити лучан і гостей історіями та красою міста за допомогою рідкісних ретро-фото й унікального аерофотознімка. Фотокарта перетворить прогулянку Луцьком у машину часу, яка дасть змогу побачити місто тоді та тепер», – розповів Олександр Котис.

«Проект має дві важливі складові. Перша – галерея фотографій Луцька від 1860-х до 1990-х рр. Світлини мають визначену геолокацію на супутниковій карті міста. Вони нанесені у вигляді точок, які можна відкрити та дізнатися більше про фото та місце зйомки за допомогою короткої текстівки. Другий складник – це аерофотознімок Луцька часів Другої світової війни, який накладено на карту Google Map. Завдяки легкому переходу між ними можна дізнатися наскільки змінилося місто за понад 70 років, побачити історичні забудову, парки та дороги, що було на місці популярних нині міських локацій: біля пам’ятників Лесі Українки на Театральному майдані, Т. Шевченку чи монумента М. Грушевському», – повідав Богдан Ворон.

Фотокарта вінтажного Луцька дає змогу перемикатися на панорами вулиць Google street view. На ній залишилися стандартні позначки від Google, завдяки яким туристи можуть знайти для себе кафе чи музей, не виходячи з цієї карти.

Це також цікавий інструмент для шанувальників історії Луцька. Він допоможе встановити датування історичних споруд, прив’язати світлину з власної колекції чи Інтернету до аерофото. А мешканці середмістя дізнаються, чи був збудований їхній будинок у довоєнний час і, відповідно, має історичну цінність.
Цей проект підтримало управління туризму та промоції Луцької міської ради та ІТ-компанія «Ідейл».

Познайомитися з проектом можна за посиланням: http://www.hroniky.com/map.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: