11:09, 11 листопада 2022

У Києві виключили російську мову з навчальних програм дитсадків та шкіл

Київрада повністю виключила російську мову з навчальних програм комунальних закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє прес-служба Київської міської ради.

Зазначається, що таке рішення ухвалили сьогодні на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 64 депутатами.

За словами депутата Київської міської ради, голови постійної комісії з питань освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту Вадима Васильчука, в умовах війни з російською федерацією недоцільно та неправильно проведення навчального процесу та вивчення російської мови в закладах дошкільної та загальної середньої освіти, які належать до комунальної власності територіальної громади Києва.

«Очільники рф неодноразово заявляли, що «росія сягає настільки далеко, як далеко поширена російська мова». У зв’язку з цим депутатський корпус Київської міської ради прийняв рішення, яке надасть можливість уникнути ескалації напруги в суспільстві та посилить захист освітнього простору Києва від гібридних впливів держави-агресора. Мова має значення, і в час війни – це питання національної безпеки», – зазначив Васильчук.

Депутат додав, що проектом рішення передбачено здійснення організаційно-правових дій, які направлені на перехід груп та класів з російської на державну мову.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: