20:03, 06 Лютого 2020

У Китаї помер лікар, який перший заявив про коронавірус

У китайській провінції Ухань помер лікар на ім’я Лі Веньлянь, який один з перших намагався попередити інших медиків про спалах нового коронавірусу, але поліція звинуватила його у “поширенні чуток”.

Про це інформує “Укрінформ”.

Китайський лікар Лі Веньлянь, який намагався попередити своїх колег про спалах нового коронавірусу, але наразився на опір місцевої поліції, помер в четвер від нового коронавірусу в Ухані.

30 грудня Лі Веньлянь написав своїм колишнім одногрупникам з медичної школи про те, що до його лікарні доставили семеро пацієнтів, які відвідували місцевий рибний ринок.

На його думку, вірус був схожий на вірус атипової пневмонії (SARS), що призвів до епідемії у 2002-2003 роках. Таким чином він хотів попередити друзів про небезпечну інфекцію. Але якимось чином скріншоти з їхнього листування, на яких було видно ім’я Веньляня, почали з’являтися у різних соцмережах.

У той же день Муніципальна комісія з питань охорони здоров’я Уханя надіслала місцевим медзакладам повідомлення про діагностування пневмонії невідомого типу у відвідувачів місцевого ринку. Комісія заборонила розголошувати цю інформацію без узгодження з владою.

На наступний день, 31 грудня, Веньляня викликали для давання пояснень щодо того, як він дізнався про випадки зараження вірусом. 3 січня поліція звинуватила лікаря в поширенні чуток і серйозному порушенні громадського порядку.

Медику погрожували арештом, тому йому довелося визнати, що він нібито порушив закон. Він був одним з восьми людей, яких звинувачували за поширення чуток про коронавірус.

Коли Веньлянь повернувся до роботи в лікарні, одним з його пацієнтів була людина зі спочатку недіагностованим коронавірусом. 10 січня у Веньляня з’явився кашель, а потім лихоманка, а за два дні його госпіталізували.

Перші тести на коронавірус були негативні. Його інфікування коронавірусом підтвердили 1 лютого.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: