16:57, 09 Липня 2021

У Ковелі змінюватимуть систему харчування дітей у закладах освіти

Відбулася робоча зустріч за участю секретаря міської ради Оксани Багнової, заступника міського голови Наталії Маленицької, представників управління освіти, Центру професійного розвитку педагогічних працівників та закладів освіти громади. Розглядали питання фінансування заходів на забезпечення вимог під час реалізації змін в системі харчування дітей,  а також  впровадження пілотних проектів на базі кількох закладів Ковеля.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

У січні цього  року набув чинності новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, а з 1 вересня 2021 року (згідно Постанови КМУ від 24 березня 2021 р.№ 305) почнуть діяти нові Норми і Порядок організації харчування у закладах освіти.

Вони не переглядались в Україні  понад 15 років. Структура харчування дітей всіх вікових груп не відповідає сучасним тенденціям. Результати досліджень, проведених  протягом 2019-2020 років, довели, що неправильний раціон часто призводить до  виникнення ожиріння, діабету, серцево-судинних та онкологічних захворювань.

З нового навчального року у Ковелі стартують пілотні проекти. У кількох закладах планують повністю змінити систему харчування дітей, яке має бути безпечним, якісним і корисним.

Наразі важливою проблемою сучасного суспільства залишається недостатня обізнаність учасників освітнього процесу формування культури харчування та правильних харчових звичок, дотримання питного режиму. Якщо в дитини ще з раннього віку сформувати звичку вживати менше цукру, солі, а більше овочів, фруктів та м’яса, то є надія, що в дорослому віці вона дотримуватиметься таких же смаків та вподобань. Здорове харчування – здорові діти – здорова нація!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: