15:28, 18 листопада 2021

У Ковелі збиратимуть небезпечні відходи

На чергову сесію міської ради підготували проект рішення про внесення змін до Комплексної місцевої програми захисту населення і територій  Ковельської територіальної громади від надзвичайних ситуацій  техногенного та природного характеру на 2021-2025 роки.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

Його розглянули  на засіданні постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, екології та благоустрою міста, комунального майна, промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, торговельного та побутового обслуговування населення.

Представляючи документ, начальник відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки Юрій Дідковський, зауважив, що його підготували, враховуючи звернення депутата міської ради Руслана Александрука, та з метою запобігання негативного впливу небезпечних відходів на здоров’я людей і навколишнє природне середовище.

Програму доповнили ІІІ розділом  «Збір та утилізація небезпечних відходів». Передбачили придбання та встановлення контейнерів для небезпечних відходів: компактних енергозберігальних ламп, батарейок, ртутних термометрів.

Як зазначає консультант міського голови Лариса Білинська, яка теж долучилася до підготовки проекту рішення, попередньо вивчали практики інших міст. Зрозуміло, якщо ртутовмісні відходи, батарейки потрапляють на звалище разом з  побутовим сміттям,  вони часто розбиваються, отруйні речовини забруднюють природне середовище: повітря, ґрунти, воду. Тому їх необхідно утилізувати за спеціальною технологією згідно з державними санітарними правилами. Зібрані відходи доправлятимуть на підприємства, які цим і займаються.

Місця ж для розміщення контейнерів  згодом визначать додатково. На заходи зі збору та утилізації небезпечних відходів  передбачають з бюджету громади виділити 309 тисяч гривень.

Крім того,  додатково спрямують 129 тисяч на придбання  пожежно-технічного обладнання для Ковельських рятувальників. З проханням про фінансову підтримку служби до міського голови звернувся  начальник Ковельського МРУ УДСНС України у Волинській області підполковник служби цивільного захисту Володимир Войтанік.

Депутати підтримали запропоновані зміни. Затвердити їх має сесія міської ради, що відбудеться 25 листопада.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: