23:05, 14 Березня 2023

У Ковелі відзначили вручили відзнаки добровольцям

Сьогодні — День українського добровольця. Саме 14 березня 2014 року українці вперше самостійно об’єдналися у військові батальйони, щоб захищати країну. Цей День розпочали відзначати з 2017 року, коли Верховна Рада затвердила постанову про свято.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

Біля пам’ятника “Борцям за волю України” зібралися ковельчани, аби подякувати людям доброї волі, які за покликом серця стали на захист нашої держави і гідно боронять Україну разом з усіма бійцями сил оборони та безпеки, вшанувати пам’ять героїв, які віддали життя за рідну землю.

“Українські добровольці — це люди-легенди. “Айдар”, Дніпро-1”, “Азов”, “ДУК” — це приклади того, як можна жертвувати своїм життям заради країни, в якій ти народився та живуть твої батьки, рідні, близькі.

Також хочу відзначити добровольчі формування територіальних громад. Вдячний всім і кожному, хто виконує почесну і благородну місію — захищає свою державу. Разом до Перемоги!”, – звернувся до присутніх міський голова Ігор Чайка.

Мер разом із заступником центру  об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Валентином Прищенком вручили медаль “За військову службу Україні” сестрі Дмитра Ягоди. Цієї нагороди ковельчанина — захисника України удостоїли посмертно.

В указі Президента від 21 липня 2022 року № 523/2022 зазначили: “За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, старшину Ягоду Дмитра Вікторовича (посмертно) нагородили медаллю “За військову службу Україні””.

Під час урочистостей Почесними грамотами міської ради Ігор Чайка відзначив членів добровольчого формування № 1 територіальної громади.

Сьогодні на заході був ковельчанин Богдан Ковальчук. Він пішов добровольцем на фронт влітку 2014. У перші дні повномасштабного вторгнення теж став на захист України. Богдан був двічі поранений. Зараз проходить реабілітацію.

«У ці дати, які пишуться кров’ю наших найкращих синів та доньок, треба згадувати хвилиною мовчання тих, хто віддав життя за Україну. І жити так, аби вони там, на небесах, пишалися нами», – каже він.

Ведуча Наталія Гончар, яка як ніхто розуміє і відчуває значимість цього дня, адже її син і чоловік добровільно пішли захищати Україну, наголосила: “Кожен з нас — доброволець: всі, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди ЗСУ, хто став до лав територіальної оборони, хто всіляко допомагає захисникам. Нині світ визнав українців найбільшими патріотами. Кожен робить внесок у Перемогу”.

«Спасибі усім, хто ризикуючи власним життям, з честю і гідністю виконує свій громадянський і військовий обов’язок. Велика вдячність сім’ям, які проявляють не меншу мужність, чекаючи своїх рідних, оберігаючи життя захисників молитвами.

Слава Україні! Слава Українським Добровольцям», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: