16:28, 08 листопада 2023

У Ковелі розробляють місцевий план управління відходами

Створення та впровадження такого плану – законодавча вимога.

Про це у «Фейсбук» повідомив Ковельський міський голова Ігор Чайка.

Закон України «Про управління відходами» набрав чинності у липні цього року. Згідно із цим законом, органи місцевого самоврядування мають розробляти та затверджувати місцеві плани.

Тож, у Ковелі створили відповідну робочу групу, а учора розробник плану – керівник компанії «Антон Інжиніринг» Ігор Сліпець – презентував те, що вже напрацювали, і окреслив головні завдання, які стоять перед Ковелем у контексті поводження з відходами.

«Із головного:

Кількість сміттєвих полігонів у громаді має не перевищувати одного. Маємо надію, що у межах реалізації плану зможемо забезпечити розширення і належне функціонування полігону твердих побутових відходів у Люблинці (із сортувальною лінією, системою очищення фільтрату тощо).

До 100 % громада має підвищити показник охоплення збиранням твердих побутових відходів. Наразі маємо 94 %.

Захоронення твердих побутових відходів має не перевищувати показника у 30 %. Маємо знизити наявний показник зі 100 % за рахунок сортування, компостування та переробки.

Тож, необхідно запровадити роздільне збирання побутових відходів, організувати роботу пунктів роздільного збирання побутових відходів. Крім того, закон зобов’язує організувати процес так, щоб направляти на переробку не менше 70 % відходів.

Вивчаємо досвід українських міст із облаштування підземних контейнерних майданчиків, аби визначитися з технологією, яку будемо запроваджувати у Ковельській громаді.

Після завершення розробки плану проведемо оцінку впливу на довкілля та затвердимо документ на сесії», – йдеться у дописі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: