10:38, 30 Вересня 2020

У Ковелі розпочали роботу над проектом бюджету громади

Відбулося засідання робочої групи з питань формування проекту бюджету Ковельської об’єднаної територіальної громади на 2021 рік.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

Начальник фінансового управління виконавчого комітету міської ради Валентина Романчук зауважила, що формування нового кошторису м. Ковеля відбуватиметься з урахуванням змін в адміністративно-територіальному устрої. Нагадаємо, що до Ковеля приєднали 5 сільських рад: Ружинську, Білинську, Доротищенську, Зеленську і Тойкутську. А це 14 сіл Ковельського і Турійського районів: Городилець, Ружин, Клевецьк, Білин, Колодниця, Доротище, Гішин, Зелена, Воля Ковельська, Тойкут, Воля, Заріччя, Лапні, Любче. Таким чином, у 2021 році фінансування цих громад здійснюватиметься з бюджету Ковельської об’єднаної територіальної громади.

За словами міського голови Олега Кіндера, це не просто розширення меж громади завдяки збільшенню кількості мешканців. Це, перш за все, відповідальність, місцевих органів влади, усвідомлення того, що об’єднана територіальна громада виходить на якісно інший рівень життєдіяльності. Тому формування місцевого бюджету на 2021 рік є одним з найважливіших питань. Адже саме цей рік покаже спроможність керівництва громади вдало планувати кошторис та використовувати усі можливості для розвитку територій завдяки власним ресурсам.

Як зазначає Валентина Романчук, на утримання бюджету територіальної громади переходять сільські заклади освіти, бібліотеки, заклади культури і спорту, охорони здоров’я та соціального захисту. На місцевий бюджет з нового року покладається і вирішення проблем комунального характеру: фінансування робіт з благоустрою, ремонт доріг, освітлення вулиць та інші заходи з утримання інфраструктурних об’єктів у приєднаних до Ковеля селах.

Наразі вивчається мережа усіх закладів, які незабаром перейдуть на утримання міста, враховуються доходи сільських бюджетів та плануються видатки, які за попередніми підрахунками значно перевищать доходи сільських громад. Адже й до нині вони були недостатніми, аби вирішити нагальні проблеми сіл.

Під час складання видаткової частини бюджету на 2021 рік в першочерговому порядку буде врахована потреба в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до розміру мінімальної заробітної плати та на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ, які споживаються бюджетними установами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: