16:52, 26 Січня 2021

У Ковелі приурочили мистецький захід Дню Соборності України

Через локдаун урочистості з нагоди Дня Соборності України у Ковелі відбулися учора в народному домі «Просвіта» з дотриманням карантинних вимог. На них завітали представники міської влади, громадських організацій, установ, духовенство, інтелігенція.

Про це інформують на сайті Ковельради.

Ведуча заходу Наталія Гончар наголосила, що важко переоцінити роль важливої історичної події, що відбулася 22 січня 1919 року – проголошення Акту злуки Української і Західноукраїнської народних республік, зупинилась на подіях сьогодення, адже Україна знову бореться за свою територіальну цілісність.

Мистецьку програму розпочали з молитви за Україну. яку виконала хорова капела. У монолозі місцева акторка Альона Малюга-Мельникова, уособлюючи Україну, передала велич, волелюбний дух, прагнення нашого народу до єднання і порозуміння.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та усіх, хто поліг за незалежність і соборність держави.

З вітальним словом до мешканців громади звернувся міський голова Ігор Чайка. Він, зокрема, зауважив, що всі ми –різні, але об’єднані в єдину Українську державу.

«За це боролися наші предки, за це сьогодні воюють на Сході наші Герої. Бо Україна – це наша найбільша цінність. Давайте і далі гуртуватися, разом берегти, укріплювати і розбудовувати її», — закликав Ігор Чайка.

Кращі солісти й колективи територіальної громади створили неповторну, урочисту атмосферу. Серед них – гурт “Колорит”, художній хореографічний колектив «Барвінок», аматорський ансамбль пісні і танцю “Лісова пісня”, аматорський чоловічий вокальний ансамбль “Промінь”, гурт «Родина» (с. Білин), естрадно-духовий оркестр «BRASS-BAND», камерний оркестр “Квінта” та ансамбль скрипалів школи мистецтв, дитяча студія народного танцю «Дзвіночок», солісти — Андрій Мигуля, Анастасія Смаль, Ірина Михалевич та Вадим Влащук, читець поезії Лесі Українки Олена Місюра.

Відучора впродовж місяця у НД «Просвіта», Галереї мистецтв, історичному музеї та центральній бібліотеці діють тематичні експозиції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: