21:47, 14 Жовтня 2022

У Ковелі подякували всім захисникам, які наближають Перемогу

Сьогодні, 14 жовтня, у День Покрови, українці День захисників та захисниць, 80-річчя утворення УПА, День козацтва. Це символізує зв’язок поколінь, героїчні традиції нашого народу.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

У цей особливий для усіх день ковельчани зібрались біля монумента борцям за волю України, щоб вшанувати пам’ять полеглих і подякувати воїнам, які відстоюють нашу незалежність.

Звертаючись до ковельчан, міський голова Ігор Чайка зауважив, що українці – сталеві люди, які на фронті протистоять російській агресії всі ці вісім років.

“Українці зі століття в століття передавали збройну естафету за право бути вільними. Бути українцями. За право говорити рідною мовою. У своїй незалежній державі. Потом, кров‘ю і героїчною боротьбою здобуваємо ми історичну справедливість. Україна була, є і буде! Вільна, незалежна, соборна!”, – наголосив мер у своїй промові.

Потому він вручив відзнаку «Почесний громадянин міста Ковеля» мамі загиблого Дмитра Дяченка Людмилі Дмитрівні, якої Героя удостоїли посмертно.

Державні нагороди отримали рідні Олександра Дмитрука — орден “За мужність” ІІІ ступеня, Юрія Ковальчука — орден “За мужність” ІІІ ступеня, та медаль “За військову службу Україні”, Петра Богдана — Почесний нагрудний знак Головнокомандувача Збройних Сил України “За взірцевість у військовій службі”.

За сумлінну службу задля перемоги, мужність і самовідданість, особистий внесок у відстоювання територіальної цілісності й незалежності країни та з нагоди Дня захисників і захисниць України Подякою міського голови відзначено військовослужбовців та членів добровольчого формування Ковельської територіальної громади.

А також Ігор Чайка презентував тематичну фотоекспозицію «Героям Слава», яку розгорнули на бульварі Лесі Українки. Тут зібрані разом 34 фото ковельчан, які воювали і загинули за Україну в період з 2014 по 2022 роки.

«Це полеглі, зниклі безвісти воїни Ковельської територіальної громади.

Наші сини, брати, чоловіки, батьки, друзі, – йдеться на заголовному банері. –

Ковельчани, які стали на захист України від російської навали.

Навіки в нашій пам’яті й у наших серцях.

Назавжди – сини цієї землі, яка оплакує їх і ніколи не дозволить забути.

Покладене на вівтар незалежності України життя – найвища ціна, яку тільки можна заплатити заради того, щоб ця земля звільнилася від ворога назавжди.

Щоб повстала з руїн, сліз, крові та болю.

Відродилася і почала новітній історичний відлік, завжди пам’ятаючи поіменно своїх дітей.

Лицарів, які не відступили.

І стали Героями…».

Пам’ять про загиблих патріотів – захисників України вшанували хвилиною мовчання, молитву за Україну відслужили священики Православної Церкви України.

Присутні поклали квіти до пам’ятника борцям за волю України та меморіальної стела-пам’яті загиблим землякам та Героям Небесної Сотні.

Цього осіннього дня усіх єднало спільне бажання — миру та Перемоги в нашій країні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: