21:45, 26 Лютого 2021
У Ковелі майстриня Тетяна Ведмедюк презентує виставку «Український орнамент від родини Косачів»
З нагоди 150-річчя від дня народження нашої славетної землячки Лесі Українки у Ковелі представлено персональну колекцію вишитих творів місцевої майстрині Тетяни Ведмедюк «Український орнамент від родини Косачів».
Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.
Більше сотні різноманітних робіт можна оглянути у виставковій залі культурно-просвітницького центру. Серед них – сорочки, дизайнерські сукні та верхній одяг, рушнички, скатертини, серветки.
Жінка відроджує візерунки столітньої давнини та вдихає нове життя в ті техніки, які з плином часу призабулись. Багато виробів створені за схемами та техніками української вишивки, які збирали Олена Пчілка та її донька Ольга Косач-Кривинюк.
Оригінальною є колекція картин «Українські народні узори», що створені за схемами, які були зібрані Ольгою Косач-Кривинюк. Молодша сестра Лесі Українки досконало володіла техніками вишивання. Вона змальовувала народні орнаменти та сама створювала чудові вишиванки. В представленій колекції картин відтворені такі старовинні схеми та техніки: настилування (лиштва), вирізування, мережка через чесницю з настилом і прутиком, шов «голка назад», шов «ретязь», солов’їні вічка, одинарний прутик, набирування, зерновий вивід.
Про вишивку, творчість Лесі Українки, її життя, родину Косачів і як це переплітається з візерунками майстрині на відкритті виставки говорила її донька Мар’яна. Цю ж тему продовжили лесезнавці з Колодяжного – Любов Мержвинська та заслужений працівник культури України Віра Комзюк.
З відкриттям виставки Тетяну Ведмедюк привітав міський голова Ігор Чайка: “Я в захваті від Вашої творчості. Гордість проймає, що такі талановиті люди мешкають у нашому місті. Ви майстерно популяризуєте історію, мистецтво нашого краю, за що Вам велика вдячність і шана”
“Вишукано, розкішно, колоритно. У Тетяни елементи давніх орнаментів отримують друге життя. Вони трансформуються у сучасні і найархаїчніші шви перегукуються з сьогоденням”, – своїми думками поділилась директор історичного музею Маргарита Матвійчук.
Запрошуємо ковельчан та гостей міста відвідати експозицію і познайомитись з багатим світом техніки української вишивки. У залі діє фотозона, де можна зробити гарні світлини з копією рушника Ізидори, оригінал якого є в Колодяжненському літературно-меморіальному музеї.
Виставку, що розташована у виставковій залі Ковельського історичного музею (вул. Незалежності, 89) можна буде оглядати впродовж місяця.
Залишити відповідь