12:07, 15 Квітня 2024

У Ковелі камерний оркестр «Кантабіле» представив концерт духовної музики

Велично і піднесено звучала духовна музика у костелі святої Анни. У Ковелі Академічний камерний оркестр «Кантабіле» Волинської філармонії представив програму, яку підготував до Дня пам’яток історії та культури, який відзначають 18 квітня.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

Концерт проходив у храмі, який є пам’яткою архітектури національного значення.

Нагадаємо, що його 28 років тому перевезли із села Вишеньки Рожищенського району. Збудований у 1771 році, в 1847 р. пережив пожежу, згодом реставрований. За радянських часів перетворений на колгоспний молокозбиральний пункт. У 1994 вирішили перевезти його до Ковеля. Роботи з відновлення тривали впродовж двох років.

12 жовтня 1996 року відбулося освячення оновленого костелу. У фундамент споруди заклали камінь, привезений з Єрусалиму. Наступного року в храмі встановили орган – дарунок німецької парафії м. Ліше. Це перший орган, який зазвучав на території Волині повоєнного часу в католицькому храмі. Найціннішою пам’яткою храму є відновлений бароковий вівтар XVIII століття.

Таких дерев’яних двовежевих костелів в Україні збереглося лише два. Один з них — у Ковелі.

Аура цього храму сьогодні була сповнена любові і святості. Оркестр обрав для концерту духовні твори західноєвропейських композиторів різних століть від Йо‌ганна Себастья‌на Баха до Астора П’яццолли, а також українських творців сучасності Юрія Шевченка та Михайла Шуха.

Особливе місце у програмі зайняла мелодія “Ми є” – парафраз на тему Державного Гімну України. Його Юрій Шевченко написав після того, як  співав разом зі всіма головну пісню країни холодним зимовим вечором на Майдані під час революції Гідності 2014 року.

В одному зі своїх інтерв’ю він зазначив: «Повернувся додому і написав партитуру за пару годин. Хотів, щоб наш Гімн звучав як тиха світла молитва за Україну до всього світу. Тримаймося! Київ бореться! Україна переможе!».

«Спасибі велике колективу “Кантабіле” та його керівнику Дарії Шевчук за цей виступ, за те, що так тонко поєднали духовну музику з музикою архітектури», – зазначають у міськраді.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: