10:40, 28 Лютого 2024

У Ковелі годину поезії приурочили Лесиним дням

25 лютого, в День народження геніальної землячки, прихильники творчості Лесі Українки зібралися в приміщенні управління культури, молоді, спорту та туризму, аби вшанувати пам’ять поетеси.

Про це повідомляє Ковельська міська рада.

Це місце – знакове, адже в цій будівлі розташовувалась перша в місті аптека Фрідріксона, куди Косачі, ймовірно і сама Леся, приходили за ліками. Ковель береже у пам’яті й інші моменти, пов’язані з історією родини письменниці, яка приїжджала сюди з Колодяжного (всього 7 верст) у побутових справах: до крамниці, майстерні, фотосалону Епштейна, на вокзал.

Урочисто та камерно вбрана зала зустрічала гостей Лесі Українки улюбленою класичною музикою у виконанні ансамблю “Квінта”. Звучали поетичні твори у виконанні членів літературного товариства «Творчий світ» (читці – Ірина Ярмолюк, Федір Савлук, Галина Зубарєва, Алла Третякова, Олена Прадійчук, Галина Оліферчук, Віра Семеній, Любов Євтушик), методиста публічної бібліотеки Ангеліни Махнюк та депутата міської ради Ігоря Пініса.

Особливої окраси додали заходу пісенні композиції у виконанні Марії Дятел, Анастасії Шпак, Валентини Скрипіної, Андрія Мигулі та Галини Оксіюк.

Цікавими були “Спогади про Лесю Українку”, озвучені Галиною Голубович (вид. УВАН у США, автор проєкту та відповідальний редактор – Тамара Скрипка).

Микола Курилюк продекламував свій авторський вірш, присвячений поетесі «Ні!Я жива!».

По завершенню заходу, який підготувала і провела неодноразова переможниця конкурсу читців творів Лесі Українки Олена Місюра, учасники поклали квіти до пам’ятника нашої землячки.

“Жива наша пам’ять про письменницю, а її Слово, дух і воля підтримують українців у нелегкий час боротьби. “Хто визволитися сам, той вільним буде”, – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: