18:42, 04 листопада 2020

У Ковелі фахівці відділу пробації допомагають засудженим уникнути повторних правопорушень

Днями відбулось чергове засідання спостережної комісії. З питань щодо надання різного виду допомог засудженим та про індивідуально-профілактичну роботу за місцем проживання з особами, котрі перебувають на обліку в Ковельському міськрайонному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Волинській області, інформувала його начальник Ірина Смоляр.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

Вона повідомила, що відносно кожного засудженого до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, складається оцінка ризиків вчинення повторного правопорушення, аби виявити фактори, які провокують особу до скоєння тих чи інших протиправних діянь. Після цього працівник відділу складає індивідуальний план щодо усунення загрозливих чинників.

З громадянами, які перебувають на обліку у відділі пробації, проводяться різнопланові заходи – тренінги, слайд-презентації, бізнес-класи, індивідуальні бесіди. Їх призначення – переконати, допомогти, змінити мислення цих людей, аби запобігти вчиненню повторного правопорушення.

До профілактичної роботи залучаються психологи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, фахівці з профорієнтації Ковельського міськрайонного центру зайнятості. Гарна співпраця з надання різного виду допомог людям, які вчинили протиправні дії, налагоджена з громадськими, благодійними, релігійними організаціями.

За місцем проживання засуджених здійснюються рейдові перевірки. За їх результатами виносяться письмові попередження та складаються адміністративні протоколи.

Під час засідання обговорили і проблеми, з якими стикаються особи, котрі відбувають покарання в місцях позбавлення волі, після звільнення. Їм готові надати консультації і відповідні послуги спеціалісти відділу приватизації та розподілу житла, центру надання адміністративних послуг, управління соціального захисту населення, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та ін.

Заступник голови спостережної комісії Світлана Созонік узагальнила результат зустрічі. Рекомендовано окремим членам комісії посприяти у вирішенні проблемних питань, які виникають у діяльності працівників відділу пробації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: