22:25, 21 Вересня 2023

У Ковелі будують найбільше стаціонарне укриття

У Ковелі почали будувати найбільше стаціонарне укриття для учнів, розраховане на 800 місць

Про це сьогодні повідомив міський голова Ігор Чайка на своїй сторінці у “Фейсбук”.

“Починаємо будувати найбільше стаціонарне укриття для найбільшого за кількістю учнів ліцею громади – № 1. Захисна споруда розрахована на 800 місць”, – йдеться у дописі.

За його словами, укриття, вартістю понад 35 мільйона гривень, місто будує у співфінансуванні з державного та місцевого бюджетів. Саме ліцею № 1 держава виділила 20,4 мільйона гривень освітньої субвенції (тоді як субвенція на всю область становила 47 мільйона гривень). Решту коштів виділяє міська рада зі свого бюджету.

Майбутнє укриття увійде в історію не лише як найбільше, але і як одне з найскладніших. Протягом року робили дуже непросту проєктну документацію на нове будівництво. Довго проходили етапи всіх можливих погоджень, дозволів, перевірок. Міський голова зазначає, що це було складно, але все вдалося.

Зовнішні стіни і перекриття будуть монолітні. У проєкті нового повноцінного укриття за нормами будівництва передбачені водопостачання, водовідведення, відповідна гідроізоляція, вентиляційна система, протипожежна безпека, генератор для резервного живлення.

У плануванні приміщення площею 760 м² – 9 санвузлів (8 звичайних, один інклюзивний). На інклюзивному навчанні в ліцеї № 1 – 23 учні, 11 з яких відвідують школу, 12 – на індивідуальній формі навчання вдома.

Один з входів у захисну споруду обладнають пандусом та поручнями.

“Це вже не перший наш досвід такого будівництва в місті, тож враховуємо всі нюанси”, – йдеться у дописі.

Поки що в ліцеї навчаються у дві зміни і під час повітряних тривог використовують укриття установ, розташованих неподалік.

Повністю нове укриття має бути готове до кінця поточного року.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: