23:01, 01 Квітня 2019

У ківерцівську Кобзареву світлицю завітав країнознавець та мандрівник. ФОТО

В рамках проекту «205 Кобзаревих світлиць», приуроченого 205-річчю від дня народження Тараса Шевченка, у Ківерці завітав відомий український діяч, шевченкознавець, країнознавець, мандрівник, фотограф-монументаліст, пам’яткознавець, волонтер з міста Луцька Руслан Теліпський.

Про це повідомляє Музейний простір Волині.

Мета проекту – створити в Україні та діаспорі не менше 205 Кобзаревих міні-експозицій.

У Ківерцівському краєзнавчому музеї з ініціативи й при допомозі ківерчанки Тетяни Шевченко була організована фотовиставка пам’ятників Тарасу Шевченку, що складається з 30 світлин, які автор подарував для музею. Це приблизно двадцята Світлиця у світі, створена за сприяння Руслана Юрійовича.

Відвідувачі мали можливість переглянути кілька відеофільмів про роботу дослідника, прослухати цікаву лекцію про Кобзаря, просто поспілкуватися з надзвичайно неординарною особистістю.

Руслан Теліпський відомий тим, що є засновником мистецького проекту «Монументальна Шевченкіана». Він відвідав та сфотографував понад 1300 пам’ятників Кобзареві в усіх регіонах України, а також за кордоном у більш як 30 країнах світу на 5 континентах. Відвідав понад 50 країн світу. Член 3-х оргкомітетів зі встановлення монументів великому поету (Оттава, Рига та Ліссабон).

У 2008 році Руслан започаткував культурно-патріотичний проект «Тарасів дороговказ» – піше паломництво до Чернечої гори в Каневі. Того року він подолав шлях понад 1000 кілометрів, стартувавши з Луцька. За 34 дні пройшов 9 областей України. У 2018 році, вийшовши з прифронтового Слов’янська, за 28 днів відвідав 7 областей, подолав 800 кілометрів.

З 2015 року є співзасновником волонтерського руху для допомоги бійцям АТО/ООС і сім’ям загиблих героїв під назвою «Меценати для солдата». 2016 року заснував благодійний проект для підтримки дітей полеглих і померлих бійців «Діти Небесного Легіону».

Творча безкорисна діяльність Р. Теліпського перерахованим не обмежується. А відзначається скромно.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: