19:39, 13 Червня 2018

У Ківерцівському районі нагородили 27 матерів-героїнь

Цього року, відповідно до Указу Президента України від 11 травня 2018 року № 121 присвоїли почесне звання 128 багатодітним волинським матерям. З них, 27 жінок – це жительки Ківерцівського району, нагороди яким вручив голова облдержадміністрації Олександр Савченко, сьогодні 13 червня 2018 року.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

“Нагодувати, витерти сльози, приголубити, направити на правильну дорогу – це дійсно складно, навіть з однією дитиною. А що вже казати про п’ять, десять, п1ятнадцять дітей? Це дійсно героїзм. І це дуже добре що так є. Я радий Вам вручити нагороди, які підписав Президент, і я буду з Вами зустрічатися не тільки у свята, а й в будні, тому що у Вас є багато проблем, які потрібно вирішувати”, – зауважив Олександр Ілліч.

Почесне звання «Мати-героїня» присвоюють жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей. Для прикладу, одна з нагороджених, Наталія Іванина, з чоловіком виховують у Ківерцях п’ятьох – 4 сини та дочку. Найстаршому – 29 років, наймолодшому – 9.  Живе сім’я разом та дружно, лише старший син одружився та вже подарував батькам двох внуків. Родина живе з того, що займається підприємницькою діяльністю, адже Наталія все життя в декреті. Проте, каже, що ніколи не шкодувала про те, що присвятила своє життя дітям.

“Я дуже щаслива, що маю таких діток, що вони мене підтримують в усіх справах, дуже хороші, дружні діти. Дуже важко поратися було з ними, бо спочатку родилися один за одним, а потім старшенькі доглядали меншеньких”, – розповіла мати-героїня.

Підтримати матерів-героїнь прийшли чиновники, рідні та діти. Варто зазначити, що окрім нагород всім жінкам виплатять одноразову винагороду у розмірі 17 620 гривень. Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації вже подав заявку про виділення бюджетних коштів для здійснення виплати у сумі 2,3 млн. гривень. Разом з тим, почесне звання дає право на одержання додаткової фінансової виплати – пенсії за особливі заслуги. Відповідно до указів Президента України у період з 2010 року по 2018 рік   звання України «Мати-героїня» удостоїли 13 303 волинянки. Всього в Україні почесне звання отримали понад 165 тисяч жінок.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: