19:21, 14 Лютого 2022

У Камінь-Каширському районі аналізували стан вакцинації від коронавірусу та поліомієліту

Під час апаратної наради, яку 14 лютого провела голова Камінь-Каширської райдержадміністрації Ольга Ващук, йшлося про стан епідемічної ситуації щодо COVID-19 і проведення кампанії імунізації проти поліомієліту.

Про це повідомляють на веб-сайті Камінь-Каширської РДА.

Відповідну інформацію озвучив в. о. завідувача Камінь-Каширського районного відділу ДУ «Волинський обласний Центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Валерій Дунайчук.

«Динаміка захворюваності коронавірусною недугою на Камінь-Каширщині дублює обласні та державні тенденції. На сьогодні середньорайонний показник все ще перевищений у Маневицькій та Прилісненській територіальних громадах. У порівнянні з минулим тижнем протягом поточного зафіксований ріст захворюваності на 5 %, – зазначив він. – Наразі маємо два ефективних шляхи протидії поширенню COVID-19 – вакцинація та дотримання карантинних обмежень. Для охоплення населення щепленнями функціонує достатньо місць імунізації, мобільні бригади здійснюють виїзди безпосередньо в населені пункти».

Також Валерій Дунайчук поінформував, що в районі майже 30 тисяч осіб отримали повний курс вакцинації, зокрема:

Любешівська ТГ – 36,2 %;

Маневицька ТГ – 36 %;

Камінь-Каширська ТГ і Сошичненська ТГ – 26,1 %

Прилісненська ТГ – 17 %.

Потому перейшли до обговорення питання щеплення дітей проти поліомієліту. У жовтні 2021 року в Україні зафіксували спалах цієї недуги в Рівненській області, а в січні цього року – другий випадок на Закарпатті. За рекомендаціями ВООЗ, розповсюдження вірусу припиниться, якщо в країні буде вакциновано проти поліо понад 95 % дітей.

Відповідно до Національного календаря, дітей щеплюють від поліо 6 разів:

– у 2 та 4 місяці від народження – інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) (ін’єкції);

– у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років – оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) (краплі).

Тож у відповідь на спалах інфікування поліовірусом від 1 лютого розпочалася кампанія імунізації. На першому етапі вакцинують дітей, які пропустили одне з перших щеплень (у 2 та 4 місяці) або не отримали їх зовсім. Щеплення проводять інактивованою вакциною ІПВ (ін’єкціями). Відтак, батькам необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, аби перевірити статус щеплень в дитини згідно з Календарем та, у разі потреби, надолужити пропущені щеплення.

Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Причиною його спалаху є виключно низький відсоток охоплення щепленнями, альтернативи яким немає, адже ліків від поліо не існує.

«Говорити про поліомієліт сьогодні важливо, як ніколи, адже в зоні ризику – діти. Тому батьки першочергово повинні перевірити вакцинальний статус дитини, а разом з тим – переглянути свій погляд щодо імунізації від поліомієліту. Щеплення – єдиний спосіб надати кожній дитині індивідуальний захист від інфікування поліовірусом», – резюмувала голова РДА Ольга Ващук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: