22:59, 11 Квітня 2022

У храмах Волинської єпархії ПЦУ звершують Оливоосвячення (Соборування)

Це таїнство традиційно проводять для багатьох вірних одночасно протягом Великого посту й на Страсному тижні.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської єпархії ПЦУ.

Зокрема, в луцькому кафедральному соборі Святої Трійці Соборування правитимуть у перші три дні Страсної седмиці: 18-20 квітня, у Великі понеділок, вівторок і середу. Початок о 17:00. Для прийняття таїнства необхідно приступити до Сповіді, Причастя (можна напередодні або за кілька днів перед тим) та записатися в свічниці безпосередньо перед Оливоосвяченням.

Соборування – одне з семи таїнств Церкви, у якому при помазанні хворого спеціально освяченою оливою прикликається благодать Божа, що зціляє його душевні й тілесні недуги. Богослужіння має таку назву, бо в ідеалі його звершує собор із семи священників. Під час відправи вони сім разів помазують чоло, ніздрі, щоки, уста, груди й кисті рук. У храмі таїнство, зазвичай, здійснюється для багатьох людей; важкохворих священики соборують удома чи в лікарні.

Для уздоровлення недостатньо просто взяти участь у таїнстві. Тут важливі віра й покаяння. Зцілення – дар Всеблагого Бога, а не результат якихось зовнішніх дій.

Загальне соборування прийшло до нас із Грецької Церкви. У XVII ст. цей чин відправлявся у Великий четвер та Велику суботу. Вірян помазували не сім разів, а тільки один – наприкінці чину.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: