18:20, 25 Червня 2022

У Харкові російськими обстрілами пошкодили ядерну установку

У Харкові внаслідок обстрілу з боку військ рф сьогодні, 25 червня, пошкодили ядерну підкритичну установку «Джерело нейтронів».

Про це повідомляє у «Телеграм» прес-служба Державної інспекції ядерного регулювання України.

“У результаті чергового обстрілу Харкова зі сторони російської федерації 25 червня 2022 року пошкоджень зазнала ядерна підкритична установка «Джерело нейтронів». За інформацією від експлуатуючої організації Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» (ННЦ ХФТІ), в результаті попереднього огляду майданчика встановлено факт нанесення додаткової шкоди будівлям та інфраструктурі промислового майданчика”, – йдеться у повідомленні.

Як поінформували в Держатомі, пошкоджено: північну стіну прибудови прискорювача до експериментальної зали установки; вентиляційні канали системи спеціальної вентиляції; вентиляційну трубу основної будівлі установки; систему охолодження клістронної галереї прискорювача; корпуси дизель-генераторів системи аварійного електроживлення; обшивку основної будівлі установки.

Персонал продовжує огляд будівель, споруд та обладнання установки задля ідентифікації всіх ушкоджень, але цим роботам перешкоджає постійна небезпека нових обстрілів.

Наразі ЯПУ «Джерело нейтронів» переведена в глибокий підкритичний стан. Оперативний персонал контролює стан установки, продовжує роботу із усунення наслідків бойових дій та підтримання у працездатному стані обладнання ядерної установки. Однак ця робота ускладнена, а інколи й неможлива через небезпеку нових обстрілів майданчика. Зовнішнє електропостачання ЯПУ «Джерело нейтронів» відсутнє.

У результаті виміру переносним дозиметром встановлено, що радіаційний фон в експериментальній залі будівлі – в межах норми, зазначили в Держатомі.

Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну територія інституту, на якій розташована ЯПУ «Джерело нейтронів», постійно обстрілюється та піддається бомбардуванню зі сторони російських військ.

Інфраструктурі інституту вже завдали катастрофічних збитків. Під обстріли потрапила і безпосередньо ЯПУ «Джерело нейтронів» та зазнали значних пошкоджень будівлі інституту. Існує ймовірність нових пошкоджень через обстріли з боку російської федерації, що може вплинути на стан ядерної та радіаційної безпеки.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: