11:08, 14 Січня 2021

У громаді поблизу Луцька реалізували соціальний проект

Аналітика і партисипація задля ефективних управлінських рішень: у Боратинській громаді завершилася реалізація соціального проекту.

Про це повідомляють на веб-сайті Боратинської громади.

«Громада спільних дій» – соціальна ініціатива запорізької компанії MLS group, що має на меті допомогти об’єднаним громадам покращити систему управління, використовуючи для цього ґрунтовну аналітику та залучаючи громадян до ухвалення рішень. За результатами конкурсного відбору ініціативу вдалося впровадити у п’яти громадах з різних куточків України – Боратинській (Волинська обл.), Пирятинській (Полтавська обл.), Широківській (Запорізька обл.), Олександрівській (Миколаївська обл.) та Баштанській (Миколаївська обл.).

«У рамках проекту у Боратинській громаді провели дві хвилі дослідження громадської думки. Загалом до опитування залучили 376 мешканців віком від 18 років з усіх 24 населених пунктів. Ми запитували мешканців про їх соціальні настрої, просили оцінити якість послуг, що надаються у громаді, цікавилися якими каналами отримання інформації вони користуються, щоб бути на зв’язку та ефективно інформувати про новини»,  – йдеться у повідомленні.

«Старі території» – Боратин, Новостав, Голишів, Рованці, Баїв, Городище, Цеперів, Промінь, Коршовець, Вербаїв, Лучиці, Мстишин

«Нові території» – Гірка Полонка, Полонка, Оздів, Ратнів, Вікторяни, Лаврів, Радомишль, Романівка, Суховоля, Озеряни, Баківці, Коршів

Приємно відзначити, що стабільно висока частка мешканців громади – 84 % вважає, що громада рухається у правильному напрямку. Втім, оцінка вектору розвитку громади залежить від території проживання. Жителі «старих» територій підтримують обраний курс більше, ніж мешканці приєднаних населених пунктів. Найбільше мешканці Боратинської громади цінують освітлення вулиць, стан зупинок громадського транспорту та стан доріг і тротуарів у громаді. Найвище мешканці оцінюють якість адміністративних (69 %) та медичних (65 %) послуг. В цілому населення відзначається помірною поінформованістю про стан справ у громаді.

Партисипативність громади отримала 2,4 балів з 4 можливих, що підтверджується активним залученням мешканців до громадської участі. Проте перевага надається пасивним формам (читають інформацію про заходи, спілкуються з сусідами, шукають інформацію в Інтернеті тощо). До активних форм долучаються 36 % (участь у зборах з представниками ОМС, органів самоорганізації населення, звернення до місцевих депутатів, старост тощо).

Результати дослідження дозволять відстежити динаміку громадської думки, об’єктивно оцінити, як почувають себе мешканці та мешканки громади, наскільки вони задоволені якістю послуг. Це дасть змогу приймати обґрунтовані, ефективні управлінські рішення, максимально залучити мешканців до процесу прийняття рішень, наблизитися до реалізації стратегічних цілей громади.

Боратинська сільська рада висловлює вдячність організаторам проекту – компанії MLS group за ґрунтовний аналіз та професійний консалтинг під час проведення моніторингових досліджень. Окрема подяка партнерам проекту – кафедрі Гуманітарних наук, соціального забезпечення та права Луцького національного технічного університету за допомогу під час збору даних та фахову підтримку впродовж реалізації проекту.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: