13:57, 14 Березня 2020

У Горохівському районі вистежили крадіжку електроенергії за допомогою спецприладу

Працівники ПрАТ «Волиньобленерго» спільно із представниками правоохоронних органів провели рейд, під час якого у виробничому приміщення в селі Довгів Горохівського району було виявлено незаконний пристрій, який зупиняє роботу лічильника електроенергії. Попередньо збитки компанії можуть становити близько 200 тисяч гривень.

Про це повідомили у прес-службі підприємства.

Успішному виявленні крадія передувала тривала аналітична робота, підтвердження первинної інформації щодо роботи радіозавад, які вказували на позаоблікове використання електричної енергії.

У млині-пекарні імпульсний прилад випромінення електромагнітних полів був встановлений біля електролічильника. Пристрій  приєднали до живлення приміщення, де знаходиться виробничі потужності. Помітно, що антену приладу періодично знімали, аби уникнути вистеження працівниками «Волиньобленерго» та іншими контролюючими органами.

Робота цього незаконно діючого передавального пристрою створює радіочастотні завади і спецкористувачам, зокрема диспетчерській службі цивільної авіації, блокує частоти, якими здійснюється обмін навігаційних супутників. До того ж його випромінення дуже негативно впливає на здоров’я людини.

Крім зупинки роботи лічильника, крадіжок електроенергії і створення радіозавад, незаконний передавальний пристрій здійснює несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних пристроїв, що відповідно до ст. 361 Кримінального кодексу України передбачає штраф від шестисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: