18:10, 28 листопада 2018

У Генштабі та Міноборони пояснили, що роблять із введенням воєнного стану

Заступник начальника Генерального штабу Збройних сил Ураїни Родіон Тимошенко розповів про заходи, яких вживають військові з огляду на запровадження військогово стану у 10 областях.

Про це повідомляє “Громадське”.

Він, зокрема розповів про такі заходи:

– Поискорили бойове злагодження;

– Прискорили підготовку резерву;

– Мобілізації не буде. Проводитимуться лише збори резервістів першої черги у форматі стрілкового дня раз на тиждень. Резервістам буде виплачуватися матеріальна компенсація;

– Будуть доукомплектовуватися військові медзаклади;

– Буде посилена охорона портів та інших важливих інфраструктурних об’єктів;

– Усі підрозділи перевели у повну бойову готовність;

– Командування приступило до уточнення стратегічного плану застосування Збройних сил України;

– Провели розподіл відповідальності (згідно з законом про воєнний стан) військового командування за 10 областей, зазначених в указі РНБО; Триває узгодження питань з радами оборони областей;

– Уточнили порядок формування частин териториальної оборони;

– Посилили протиповітряну оборону, йдуть і заплановані тренування із застосуванням сучасних ЗРК, які застосовуються для ураження як повітряних, так і морських цілей;

– Деякі частини Нацгвардії перепідпорядкують Міністерству оборони.

Також, за словами заступника начальника Генштабу наразі немає підстав для ствоворення військових адміністрацій, однак Міністерство оборони стежитиме за ситуацією і буде готове створити їх у разі потреби.

Крім того, змін у процедурі перетину лінії розмежування у зоні проведення операції Об’єднаних сил поки не передбачається, контрольні пункти в’їзду-виїзду рацюють у штатному режимі.

Міністерство оборони просить не поширювати неправдиву інформацію на кшталт «масової примусової мобілізації» або «наказів про конфіскацію нерозмитнених авто на користь армії». Ніякої конфіскації майна не планується.

«Якщо шахраї користуючись ситуацією вдягатимуться у військову форму і чинитимуть спроби заволодіти вашою власністю – звертайтеся до поліції», – наголосили в міноборони.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: