14:54, 03 Квітня 2018

У Франції розпочався тримісячний страйк залізничників

У Франції у вівторок, 3 квітня, залізничники розпочали перший день масового страйку, який триватиме впродовж трьох місяців.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

За інформацією французькі ЗМІ, страйк вже призвів до масових скупчень людей на вокзалах та небачених раніше заторів.

Чотири профспілки закликали страйкувати протягом двох днів щотижня до кінця червня. Вони протестують проти плану уряду реформувати національну залізничну компанію SNCF.

За даними “Le Figaro”, до страйку долучився кожен другий співробітник державної залізничної компанії “SNCF” та три чверті машиністів потягів. Потяги по всій Франції курсують з перебоями, а сьогоднішній день вже назвали “чорним вівторком”. Деякі залізничні лінії закриті повністю.

Окрім залізничників, страйкують пілоти авіакомпанії “Air France”, співробітники енергетичного сектору та комунальних служб. Анонсовані страйки ЗМІ називають найбільшим викликом для президента Еммануеля Макрона з часу його обрання президентом у травні.

У Парижі скорочень зазнали рейси регіональних електричок. Це призвело до переповненого громадського транспорту та серйозних заторів. Перед восьмою ранку на в’їзді в Париж зафіксували 370 км заторів – виняткове для цього часу явище.

На французьких вокзалах спостерігають великі скупчення людей, які намагаються сісти у ту незначну кількість потягів, які все-таки курсують.

На деяких вокзалах, наприклад, у Стразбурзі, взагалі немає людей.

Практично без змін курсують потяги міжнародного сполучення, зокрема операторів “Thalys” та “Eurostar”. Водночас не курсують потяги до Іспанії, Італії та Швейцарії.

Французька влада закликає людей не планувати подорожі залізницею або користуватись автомобілями.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: