23:06, 19 Травня 2020

У Фонді держмайна відповіли на звернення Волиньради щодо недопущення приватизації спиртзаводу у Луцьку

Наразі підприємство не включили до переліку об’єктів приватизації: у Фонді  державного майна України надали відповідь на звернення Волиньради щодо недопущення приватизації Луцького МПД державного підприємства «Укрспирт».

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

«Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 03 грудня 2019 р. № 318-ІХ “Про внесення змін до Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва і обігу спирту етилового” Кабінету Міністрів України встановлено завдання протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом, зокрема, підготувати і подати на розгляд Верховної Ради України Програму реформування та розвитку спиртової галузі. Фонд брав участь в погоджені вищезазначеної Програми. Однією із складових Програми має бути проведення інвентаризації наявних активів концерну “Укрспирт” та ДП “Укрспирт” і тільки після цього Фондом може бути розпочато проведення необхідних передприватизаційних заходів.

Станом на сьогодні Луцьке МПД державного підприємства “Укрспирт” не включено ні до переліку об’єктів великої приватизації державної власності, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 січня 2019 р. № 36-р (із змінами), ні до переліків об’єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2020 році, затверджених наказом Фонду державного майна України від 28 грудня 2019 р. № 1574 (із змінами).

Разом з тим зазначаємо, що передача об’єктів з державної у комунальну власність здійснюється відповідно до Закону України “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності”.

Статтею 7 Закону України “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності” визначено умови та об’єкти права державної власності, які можуть бути безоплатно передані у комунальну власність.

З огляду на положення зазначеної статті, Луцьке МПД ДП «Укрспирт» не є об’єктом безоплатної передачі у комунальну власність», – йдеться у відповіді Фонду держмайна.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: