21:47, 11 Вересня 2023

У Феодосіївській церкві Луцька Михаїл освятив настінні розписи

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл звершив Божественну літургію та чин освяти оновлених розписів у храмі, що на вулиці Володимирській, 70.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської єпархії ПЦУ.

У день ушанування святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського на спільну молитву з архієреєм зібралися: канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Володимир Вакін, декан обласного центру протоієрей Михайло Онищук, ківерецький декан протоієрей Іван Семенюк, настоятель парафії протоієрей Василь Лозовицький та інше духовенство.

Чергову священничу нагороду вручили о. Василеві, церковні відзнаки – жертводавцям і активним парафіянам.

Феодосіївська церква, яку відкрили 1895 року, спочатку була цвинтарною каплицею для відспівування військовиків. Заснування на цьому місці храму на честь цього святого мало військові-політичні причини. Адже неподалік розміщувалась армійська частина, в якій було багато вихідців із Чернігівської землі. Наприкінці століття дерев’яну капличку замінили на цегляну. У серпні 1906-го храм освятили. Перші чотири настінні розписи з’явилися того ж року (художник Шинкаренко). Феодосіївська церква не припиняла діяльності й за радянських часів.

У 1948 році тодішній настоятель протоієрей Гавриїл Коробчук, який під час примусового переселення українців із Холмщини прибув до Луцька, таємно привіз чудотворний образ Холмської Богородиці. Служив українською.

З нагоди двотисячоліття Різдва Христового на подвір’ї храму спорудили хрест. Опісля на цьому місці звели каплицю на честь народження Спасителя, на куполі якої встановили хрест у вигляді вифлеємської зірки. Освятили її на Різдво у 2021 році. Окрім цього, відреставрували куполи і накупольні хрести, перекрили дах, оновили фасад храму.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: