22:15, 19 Грудня 2023

У ДКП «Луцьктепло» пояснили, чому у Сапалаївку потрапляє зелена рідина

Біля однієї із котелень Луцька в центральній частині міста перехожі могли бути свідками незвичної ситуації: побачити як рідина зеленого кольору із труби зливної каналізації потрапляє в річку Сапалаївка.

Про це повідомляють на веб-сайті ДКП «Луцьктепло».

І хоча ситуація з потраплянням забарвленої ураніном води у відкриту водойму міста незвична, її використання є поширеною практикою для ДКП «Луцьктепло», адже цей органічний барвник постійно використовується для виявлення витоків на мережах.

В ситуації, коли прилади на котельні вказують на витік на мережі, але явних зовнішніх ознак пориву не виявлено, в мережеву воду додається барвник. І якщо при обстеженні теплових камер у котрійсь з них виступає вода зеленого кольору – ремонтна бригада розуміє напрямок та на якій конкретно ділянці теплової мережі сталася аварійна ситуація. Таким чином локалізувавши витік ремонтна бригада може вживати подальших дій з пошуку та ліквідації пориву.

Уранін (флуоресцеїн-натрій, діоксифлуоран) – це органічна сполука, що користується великою популярністю в якості барвника, який формує зелену або зелено-жовту флуоресценцію у великому обсязі. За рахунок того, що забарвлена ураніном вода світиться в ультрафіолеті, її легко виявити при обстеженні теплових камер в темний час доби.

Як флуоресцентний барвник уранін знайшов застосування зокрема в молекулярній біології і практичній біохімії, аналітичній хімії, медицині, виробництві рятувальних жилетів, текстильній промисловості, визначенні витоків води в водогінних (зокрема, тих, що транспортують питну воду) і теплопостачальних мережах, а також в геологорозвідувальній галузі (а точніше – вивчення напрямків шляхів підземних вод). Оскільки ця субстанція визнана екологічно безпечною, вода від неї не забруднюється і ніякої шкоди для довкілля немає.

В районі вулиць Банкової та Винниченка працівники ДКП «Луцьктепло» нині проводять роботи з пошуку витоку на тепловій мережі. Правдоподібно, що забарвлений ураніном теплоносій знайшов шлях до дощової (зливної) каналізації, звідки і потрапив у річку.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: