23:12, 15 Квітня 2019

У деяких районах Волині зросла захворюваності на кір

У Луцьку та інших районах області зафіксували найбільше хворих на кір.

Про це інформує Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України.

В Україні епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір залишається неблагопо­лучною.  У 2019 році від ускладнень кору померло 14 людей, п’ятеро  із них діти. За попередній тиждень за показниками захворюваності кором на 100 тисяч населення, Волинь знаходиться на 7 місці по Україні.

За даними закладів охорони здоров’я, на Волині з початку року зареєстрували близько 1600 випадків кору. (В минулому році зареєстровано 2243 випадків). Після кількох тижнів падіння рівень захворюваності знову почав зростати. За останній тиждень зареєстровано 77 випадків хвороби проти  49 в попередній тиждень(ріст на 57 %). Найбільше хворих зафіксовано в Ківерцівському районі – 15 осіб, м. Луцьку – 11 осіб, Луцькому районі – 8 осіб, Любомльському, Маневицькому районах – по 7 осіб, Ковельському районі – 6 осіб, Горохівському районі – 5 осіб, в інших районах реєструються  поодинокі випадки.

Відсоток постраждалих дорослих становив 35 % (27 осіб), дітей 65 % (50 осіб) відповідно.

Найураженішою групою серед дітей є школярі (60 % від зареєстрованих випадків у дитячого населення). Із числа захворілих дорослих, 44 % — це працююче населення, серед них два медичних працівника. Відсоток госпіталізації становить 60 % від усіх хто звернувся за медичною допомогою.

За останній тиждень виникло три нових спалахи кору: в загальноосвітніх школах смт. Торчин, с.Жорнище Ківерцівського району та у побуті в Локачинському районі с. Колпитів. Крім того, на контролі знаходиться виконання протиепідемічних заходів у 4 активних спалахах кору: по 1 спалаху в Маневицькому, Ковельському, Ківерцівському та Луцькому районах.

В цілому, 4 спалахи зареєстрували в навчально-виховних закладах, 3 в побуті. З початку року — 42 спалахи, постраждали 292 особи, 86 % (252 особи) – це діти віком до 17 років.

У 2018р. зафіксували 99  спалахів, це 10 % від усіх зареєстрованих в Україні.

Область забезпечена достатньою кількістю якісної вакцини КПК (проти кору, паротиту та краснухи) виробництва Бельгії та США. Зробити щеплення вакцинами, закупленими державним коштом,  можна в закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: