08:44, 27 Лютого 2023

У ЦРУ вважають, що Китай продовжує розглядати можливість дати росії зброю

Директор ЦРУ Вільям Бернс заявив, що американська розвідка досі впевнена у тому, що офіційний Пекін на нинішньому етапі не відмовився остаточно від ідеї надати росіянам летальну допомогу.

Про це він заявив у інтерв’ю американському телеканалу «NBC News», що вийшло напередодні, передає «Укрінформ».

«Ми впевнені, що китайське керівництво розглядає надання летальних засобів», – зауважив глава Центрального розвідувального управління.

Він також зазначив, що у Вашингтоні поки не бачили, щоби в Пекіні ухвалили остаточне рішення. Водночас, за його словами, не виявили доказів, що в росію вже могло бути поставлене китайське озброєння.

«Саме тому, я думаю, держсекретар Блінкен і президент (Байден – ред.) вважали необхідним дуже чітко пояснити, якими можуть бути наслідки», – зауважив Бернс.

Він назвав це своєрідним «стримуванням» Китаю від надання допомоги агресору.

У відповідь на прохання ведучої прокоментувати, навіщо Китаю ризикувати його відносинами зі США і Європою, глава ЦРУ зауважив: «Це гарне запитання, і тому я дуже сподіваюся, що вони не робитимуть цього».

Раніше цього тижня президент США Джо Байден заявив, що в разі передачі КНР летальної допомоги росії, яка веде агресію проти України, наслідки для китайської економіки будуть схожими на ситуацію, яка відбувається в росії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: