19:47, 18 Липня 2020

У чотирьох селах громади поблизу Луцька запровадили карантин через небезпечного шкідника

На території сіл Боратинської громади виявили небезпечного шкідника – американського білого метелика. У зв’язку із цим на території чотирьох населених пунктів запровадили карантинний режим (с. Мстишин – 376,82 га, с. Вербаїв – 227,22 га, с. Лучиці – 143,79 га, с. Коршовець – 333,3 га ).

Про це інформують на сайті Боратинської ОТГ.

«Шкідник пошкоджує понад 250 видів культур, серед яких найулюбленішими є клен, шовковиця, бузина, волоський горіх, вишня, слива, яблуня та інші плодові культури. Поширюється перельотами і за вегетаційний період може долати від 25 до 40 км. Гусениці переносяться повітряними потоками, а здатність їх голодувати протягом 2 тижнів призводить до того, що вони в пошуках їжі можуть переміщатися в різні райони, потрапивши в транспортний засіб, і  виживши, дають початок новим спалахам», – повідомляють у Держпродспоживслужбі.

У випадку виявлення американського білого метелика фахівці рекомендують здійснювати заходи щодо його знищення:

– збір та знищення гусениць та кладок яєць;

– обрізку гілок з гніздами гусені, які необхідно спалювати у спеціально відведених місцях;

– очищення дерев від нашарування кори;

– знищення рослинних решток;

– перекопування пристовбурових кругів в садах парках та на присадибних ділянках;

– масовий вилов за допомогою феромонних пасток та ловчих поясів;

– обробки інсектицидами та біопрепаратами в період відродження гусениць згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

– обробки дерев та кущів проти шкідників по голій кроні (лютий – березень) згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: