16:40, 25 Липня 2022
У чому чай заварюється краще*
Якщо ви давно обрали для себе кілька улюблених різновидів китайських чаїв, то, звичайно ж, встигли підібрати і заварник для чаю, який підходить саме вам. А якщо ні? І що як після прочитання нашої публікації вам захочеться обрати ще один витвір мистецтва, якими майже завжди є посудини для заварювання справжніх натуральних чаїв?
Заварювальний чайник: різновиди та критерії
Щоб купити заварник для чаю і не помилитися, варто обирати його не лише за естетичними характеристиками та інтуїтивно. У вашому виборі важливим є все.
Матеріал, з якого виготовлено заварник
Традиційна глина має пористу структуру, а отже, накопичує аромати чаїв. Саме тому в такому чайнику краще заварювати напої одного виду. Особливо це стосується чаю пуеру з його незабутнім землистим ароматом, який обов’язково залишається навіть після ополіскування чайника і збагачує смак наступних напоїв. Ось чому, якщо саме цей напій став регулярним супутником вашої чайної церемонії, уже наступного разу варто купити пуер разом з окремим традиційним заварником і накопичувати спогади разом з ароматами та смаками, які збереже глина.
Саме із глини зазвичай створюють традиційні гайвані – китайський посуд для чаювання, який з’явився ще на початку 14-го століття у провінції Сичуань.
Кераміка, порцеляна та загартоване (боросилікатне) скло не утримують запахів, легко миються і можуть слугувати досить довго. Крім того, деякі чайники з боросилікатного скла можна ставити на плиту або інший нагрівальний елемент. Ось чому так важливо визначитися з матеріалом заздалегідь, залежно від ваших традицій та умов заварювання чаю.
Об’єм заварника
Зважаючи на ваші особисті звички під час чайної церемонії, чайник варто підбирати також за об’ємом:
– 0,5 л – для пари чи особисто для себе;
– до 1 л – для сім’ї або невеликого дружнього кола;
– понад 1 л – для офісу, великої родини та для людей, які обожнюють часто приймати гостей.
Звичайно ж, не варто зупинятися лише на одному заварнику: справжній поціновувач чаю з легкістю підбере для себе кілька моделей та одразу продумає максимум ситуацій, під час яких зможе смакувати улюбленим напоєм.
Технологічні та дизайнерські нюанси заварника
Додаткові пристосування (наприклад, внутрішнє ситечко та нагрівальна підставка) модернізують традиційні заварники і роблять їх ще більш приємними та простими у використанні. Звичайно ж, варто відзначити і дизайнерське рішення: форму ручки та носика, а також відповідність моделі вашим особистим смакам.
Неферментовані чаї, як зелений Сенча, чи сильно ферментовані – такі, наприклад, як чай пуер, – завжди є вашим вибором за смаком, і ви як справжній чаєман обізнані, наскільки важливим є правильний процес заварювання. Ось чому підбір правильного, зручного у використанні, довговічного та естетичного заварника є настільки важливим.
Залишити відповідь