19:22, 28 листопада 2022

У черзі для проходу «зерновим коридором» у Туреччині стоять 77 суден

Україна разом із партнерами шукає способи посилення зернової ініціативи та розширення її можливостей, оскільки росія все ще має можливість обмежувати її роботу. Так, нині у черзі для проходу інспекції в Туреччині стоять 77 суден.

Про це у «Фейсбук» повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

«Зернову ініціативу продовжили на 120 днів, але росія все ще має інструменти для штучного обмеження її можливостей», – зазначив він.

Міністр повідомив, що наразі у черзі для проходу інспекції в Туреччині стоять 77 суден. Через позицію рф за день відбувається у п’ять разів менше інспекцій, ніж було. А порти Великої Одеси використовують до 50 % своїх потужностей. Як результат, у листопаді очікується, що по обсягах експорту зернових Україна не вийде і на 3 мільйони тонн. Тоді як у жовтні цей показник дорівнював 4,3 мільйона тонн, а технічно ми спроможні вивозити і 6 мільйона тонн за місяць.

Кубраков обговорив із послом США Бріджит Брінк та спеціальним уповноваженим з санкційної політики США Джеймсом О‘Браєном способи посилення зернової ініціативи та розширення її можливостей.

«Стратегічно ми маємо досягти не тільки пришвидшення інспекцій на Босфорі, а й долучення до ініціативи портів Миколаєва та пролонгації угоди щонайменше на рік. Щодо приєднання до ініціативи портів Миколаєва ми офіційно звернулися до ООН та Туреччини з пропозицією розглянути зміни до ініціативи», – наголосив міністр.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: