09:42, 07 Липня 2020

У червні на Волині викрили 160 порушень природоохоронного законодавства

У період з 1 по 30 червня державні інспектори Волинського рибоохоронного патрулю провели 32 рибоохоронних рейди та викрили 160 порушень природоохоронного законодавства, з яких 49 – грубі. Також склали 93 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), один – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів) та один – за ст. 188-5 КУпАП. Крім цього, оформили 19 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

«За цей період на порушників наклали 13 789 гривень штрафів, решту буде накладено судами, куди скерували матеріали. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 8 719 грн. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 22 кг водних біоресурсів, з яких 6 кг – на ринках. Також вилучено 55 од. заборонених знарядь лову та ще 136 од. – за актами безхазяйного майна. Із безгосподарських сіток вилучили та випустили у природне середовище 33 кг водних біоресурсів, попередили збитків на суму 11 816 гривень», – повідомив начальник Волинського рибоохоронного патрулю Тарас Куньчик.

Крім цього 47 адміністративних справ передали до судів для притягнення винних осіб до відповідальності.

Для прикладу, шостого червня рибпатрульні спільно з громадськими інспекторами викрили грубе порушення Правил рибальства. Два порушники здійснювали вилов риби забороненими знаряддями – двома мисиновими сітками. Вони рибалили на оз. Сірче, поблизу с. Добре Камінь-Каширського району (ландшафтний заказник «Сірче»). У сітках браконьєрів була така риба: плітка – 11 екз., плоскирка – 8 екз., окунь – 2 екз., лин – 1 екз, карась сріблястий – 1 екз. Завдано шкоду, заподіяну порушенням законодавства про природно-заповідний фонд, на суму 3 300 грн.

На осіб склали адміністративні протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи передали до суду для притягнення порушників до відповідальності та відшкодування завданої шкоди. Заборонені знаряддя вилучили.

19 червня під час рибоохоронної роботи на р. Західний Буг, поблизу с. Мовники Іваничівського району викрили аналогічне порушення. Двоє громадян з гумового човна здійснювали вилов водних біоресурсів лісковою сіткою. Завдяки оперативним діям працівників рибпатрулю порушники не встигли завдати шкоди рибному господарству.

На осіб склали протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ направили до суду для притягнення громадян до відповідальності.

В Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360-78-40. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідкова інформація

За вилов риби забороненими знаряддями лову на порушника чекає адміністративна відповідальність за ч. 4 ст.85 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства), а саме накладення штрафу від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих живих ресурсів. Порушення згідно порядку збуту водних біоресурсів тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1 700 грн з можливою конфіскацією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: