00:01, 11 Березня 2022
У черговий раз рф здійснила акт ядерного тероризму
Ввечері, 10 березня, в черговий раз країна-агресор здійснила бомбардування дослідницької ядерної установки «Джерело нейтронів, заснованій на підкритичній збірці, що керується лінійним прискорювачем електронів», яка розташована на майданчику Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» (м. Харків).
Про повідомляє Державна інспекція ядерного регулювання України на своїй сторінці у “Фейсбук”.
За попередньою інформацією ЯПУ «Джерело нейтронів» повністю знеструмлена, наявні поверхневі пошкодження будівлі. Цей перелік ушкоджень наразі не є повним. У цей час інформація про наслідки ушкоджень уточнюється персоналом ЯПУ «Джерело нейтронів».
Нагадаємо, що 6 березня 2022 року, ЯПУ «Джерело нейтронів» вже бомбардували. У результаті чого їй завдали такі збитки:
– повністю зруйнована підстанція РУ-0,4 кВ;
– пошкоджені кабелі кондиціонерів системи охолодження клистерної галереї лінійного прискорювача електронів;
– в деяких місцях наявні поверхневі пошкодження основної будівлі установки;
– пошкоджена теплотраса до комплексу будівель та споруд ЯПУ «Джерело нейтронів»;
– вибиті вікна в будівлі насосної та градирень, в лабораторії ізотопів.
До початку агресії РФ ЯПУ «Джерело нейтронів» перебувала на етапі фізичного пуску, в рамках якого активну зону завантажили свіжим ядерним паливом.
24 лютого оперативний персонал ЯПУ «Джерело нейтронів» установку перевів в глибокий підкритичний стан.
ЯПУ «Джерело нейтронів» створюється на базі ННЦ ХФТІ у відповідності до домовленостей, досягнутих на Вашингтонському саміті, викладених у Спільній заяві Президентів України та США в квітні 2010 року, та «Меморандуму про взаєморозуміння між Урядами України та Сполучених Штатів Америки стосовно співробітництва з питань ядерної безпеки», підписаного 26 вересня 2011 року. Реалізація проєкту здійснюється за підтримки Аргонської національної лабораторії США.
ЯПУ «Джерело нейтронів» призначене для проведення наукових і прикладних досліджень в області ядерної фізики, радіаційного матеріалознавства, біології, хімії та для виробництва медичних радіоізотопів.
Залишити відповідь