17:32, 26 Березня 2019

У будинки лучан подають воду з артезіанських свердловин

Джерелом питного водопостачання міста Луцька є підземний водоносний горизонт, що приурочений до відкладів турон-селонського ярусів та має гідравлічний зв’язок з відкладами девонської системи. 

Про це розповів директор КП “Луцькводоканал” Віктор Гуменюк учасникам оперативної наради про стан справ і перспективи розвитку очолюваного ним підприємства, повідомляє відділ інформаційної роботи міської ради.

Послуги централізованого водопостачання та водовідведення надаються 86788 споживачам. З них населення становить – 84870, юридичні особи – 1770, бюджетні установи – 148 споживачів.

Послугами водопровідно-каналізаційного господарства користується 204668 жителів міста Луцька та 15 навколишніх сіл Луцького та Ківерцівського районів, при загальній кількості проживаючих понад 238,2 тис. осіб. Водопостачання м. Луцька здійснюється із підземних джерел п’яти водозаборів: Дубнівського, Ново-Дубнівського, Східного, Південно-Східного та Омелянівського. Обробка і подача води в місто здійснюється на трьох площадках водопідготовки: Дубнівській, Омелянівській і Гнідавській. Всі площадки водопідготовки мають комплекс споруд по очищенню та обробці сирої води з парком резервуарів чистої води (РЧВ) в кількості 12 шт., загальним об’ємом 51,3 тис. м3.

Віктор Гуменюк зазначив, що на сьогодні знезараження питної води відбувається за допомогою гіпохлоритних установок, що є економніше та безпечніше. Свердловини водозаборів облаштовані насосними станціями заглибленного типу, Глибина свердловин коливається від 80 до 170 м. Якість підземних вод відповідає вимогам ДЕСТ “Вода питна”, за винятком вмісту заліза. Подача води в місто забезпечується розгалуженою водопровідною мережею із чавунних, стальних, азбестоцементних і поліетиленових труб діаметром 50-600 мм, протяжністю 315,7 км. Із загальної кількості водопровідних мереж ветхі та аварійні становлять 170,2 км (54%).

Середньодобовий підйом води насосними станціями 1-го підйому та очищеної на очисних спорудах становить 45,0 тис. м3/добу. Середньодобова подача води у мережу 43,1 тис. м3/добу. Також він наголосив, що система водовідведення КП “Луцькводоканал” включає в себе каналізаційні мережі, колектори, каналізаційні насосні станції (КНС) та каналізаційні очисні споруди (КОС).

Збір стічних вод здійснюється з допомогою розгалуженої каналізаційної мережі і каналізаційними насосними станціями в кількості 21 шт., що знаходяться на балансі КП “Луцькводоканал”. Каналізаційна мережа прокладена із азбестоцементних, керамічних, труб із ПВХ і залізобетонних труб d 150-1000 мм. Напірні колектори виконані із стальних, чавунних, залізобетонних і поліетиленових труб d 150-1200 мм. Загальна протяжність каналізаційних мереж становить 218,9 км. Із загальної кількості каналізаційних мереж ветхі та аварійні становлять 108,2 км (49,0%).

Повний цикл механічної і біологічної очистки з наступним випуском очищеної води в р. Стир, стічні води проходять на каналізаційних очисних спорудах загальною потужністю 120 тис. м3/добу. Середньодобове перекачування стічних вод становить 46,2 тис. м3/добу. Середньодобове очищення стічних вод на очисних спорудах – 46,2 тис. м3/добу. Всі насосні та очисні станції водопроводу і водовідведення забезпечені робочими і резервними насосами, загальна кількість яких становить 240 одиниць. В середньому впродовж місяця здійснюється орієнтовно 68 усунень аварійних ситуацій на мережах водопостачання та водовідведення. Щомісяця, приблизно 345 разів відбувається виїздів аварійних бригад на ліквідацію засмічень в каналізаційних мережах.

Автотранспортний парк налічує 62 транспортні одиниці, серед яких 20 одиниць перевищують термін експлуатації 10 років, 37 одиниць перевищують термін експлуатації 20 років. Станом на 01 березня на підприємстві працює 532 чоловік, при розрахунковій нормативній чисельності 625 чоловік. Середній вік працюючих 47 рік. Рівень середньої заробітної плати на 1 березня 2019 року складає 7,1 тис. грн. Станом на сьогодні, підприємство працює з загальним тарифом на централізоване водопостачання/водовідведення – 13,8 грн з ПДВ, з використанням внутрішньо будинкових мереж – 15 грн. з ПДВ.

Для порівняння, інші водоканали в області надають послуги:

Нововолинськ: загальним тарифом на централізоване водопостачання/водовідведення – 19,5 грн з ПДВ, з використанням внутрішньо будинкових мереж – 20,3 грн. з ПДВ.

Володимир-Волинськ: загальним тарифом на централізоване водопостачання/водовідведення – 20,6 грн з ПДВ, з використанням внутрішньо будинкових мереж – 21,4 грн. з ПДВ.

Ковель: загальним тарифом на централізоване водопостачання/водовідведення – 21,3 грн з ПДВ, з використанням внутрішньо будинкових мереж – 22,3 грн. з ПДВ.

Відповідно, тариф КП Луцькводоканал на 45% менший від середнього по області. З врахуванням річних обсягів реалізації – це близько 65 млн грн. на рік.

До сьогодні тарифи на послуги не встановлені, а підприємство щомісячно несе збитки. Зокрема: Складова «електроенергія» становить 35 % розміру тарифу. На сьогодні різниця між вартість електроенергії у діючому тарифі та фактичною становить понад 900,0 тис.грн. щомісячно. Підприємство немає фінансової можливості не лише в повному розмірі розраховуватись з постачальником, але й проводити передоплату відповідно до умов договору.

Розмір витрат на оплату праці складає 38 %. З прийняття Закону України «Про державний бюджет на 2019 року» підприємство зобов’язане дотримуватися затвердженого прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати, що не враховано діючими тарифами. Витрати, пов’язані зі сплатою податків, зборів та інших, передбачених законодавством, обов’язкових платежів становлять 7 % ( в діючому тарифів – 478,3 тис.грн в місяць, фактично – 565,5 тис.грн. в місяць). Решта витрат (20 %) передбачені на матеріали, реагенти, запасні частини, паливо, послуги з ремонту, страхування, комунальні витрати, на охорону праці, на охорону об’єктів, послуги сторонніх організацій.

Віктор Гуменюк зазначив, що для нормального функціонування та покращення технічного стану підприємства необхідно включення до тарифу розрахункового прибутку (на розвиток виробництва). Для виконання ряду заходів з покращення послуг централізованого водопостачання та водовідведення необхідно близько 50 млн грн (15 млн грн – водопостачання, 35 млн грн – водовідведення). Тарифи на послуги з централізованого водопостачання збільшились лише на 1,30 грн, на водовідведення – на 3,10 грн.

Директор КП “Луцькводоканал” повідомив, що обсяг заборгованості з різниці в тарифах на послуги з водопостачання та водовідведення станом на 01.01.2019 року складає 18344,6 тис. грн, в т.ч. для населення – 9 289,5 тис. грн (за 2018 рік – 1 805,6 тис. грн), для бюджетних установ – 3 603,5 тис. грн (за 2018 рік – 911,1 тис. грн), для інших споживачів – 5 451,6 тис. грн (за 2018 рік – 1 705,3 тис. грн).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: