15:55, 09 Грудня 2020

У Британії попередили про алергічні реакції на вакцину від COVID-19

Британський регулятор попередив, що людям, у яких раніше виникали серйозні алергічні реакції, не варто робити щеплення від COVID-19.

Із застереження агентство виступило після виявлення алергічних реакцій у перших вакцинованих від коронавірусу, — повідомляє “Європейська правда” з посиланням на “BBC”.

Британія напередодні розпочала програму масової вакцинації населення препаратом “Pfizer / BioNTech”. У двох співробітників національної служби охорони здоров’я, які одними з перших отримали укол, зафіксували алергічні реакції.

Вони пройшли курс лікування і тепер почуваються в порядку. Вважається, що у них виникла анафілактоїдна реакція — набагато легша, ніж анафілаксія, яка, як правило, включає шкірний висип, задишку, а іноді і падіння артеріального тиску.

Обидва співробітники служби страждають від серйозної алергії і носять з собою автоін’єктори з адреналіном.

Подібні реакції не спостерігалися в клінічних випробуваннях цього препарату. Водночас люди з алергічними реакціями в анамнезі не брали участь у випробуваннях.

Агентство з регулювання лікарських засобів і товарів медичного призначення (MHRA) заявило, що рекомендує усім, у кого проявлялась серйозна алергічна реакція на ліки, продукти харчування або вакцини, не робити щеплення.

Національна служба охорони здоров’я Англії заявила, що з середи у всіх пацієнтів, яким призначена вакцина “Pfizer / BioNTech”, будуть запитувати, чи є у них в анамнезі алергічні реакції.

Велика Британія стала першою країною у світі, яка минулого тижня схвалила вакцину “Pfizer / BioNTech” для масової вакцинації населення.

8 грудня першою з країн Заходу Британія розпочала програму масової вакцинації від коронавірусу.

Одним із перших людей, яких вакцинували від коронавірусу в Британії, став тезка знаменитого англійця Вільям Шекспір.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: