19:50, 17 Травня 2019

У Боголюбах відкрили сучасний реабілітаційний центр. ФОТО

На базі корпусу в Боголюбах Волинської обласної клінічної лікарні відкрили сучасне реабілітаційне відділення, яке зі слів в.о. головного лікаря закладу Івана Сидора не має аналогів в Західному регіоні держави та відповідає міжнародним стандартам медицини.

Про це повідомляє Волинська облрада.

Площа реабілітаційного центру — майже 400 квадратних метрів.  В ньому проходитимуть реабілітацію хворі після кардіохірургічних втручань, з цереброваскулярною патологією, з нейрохірургічними травмами, люди після операцій на головному мозку та спинному мозку, після інфарктів, інсультів,   пацієнти із заміною суглобів, після травм на колінах та хворі, які мають проблеми з хребтом.

На реалізацію проекту в обласному бюджеті в різні часи виділили 3,5 млн грн. Але весь комплекс робіт разом із закупівлею обладнання вартував до 10 млн грн. Іван Сидор розповідає, що здебільшого йдеться про спонсорські кошти соціально відповідального бізнесу.

Відкриття центру відбулося за участю голови обласної ради Ігоря Палиці. Аби благословити початок хорошої справи до нового відділення приїхав митрополит Луцький і Волинський Михаїл, який згодом разом із духівництвом відслужив молебень та освятив приміщення.

В.о. головного лікаря обласної клінічної лікарні Іван Сидор разом з колегами детально розповіли про користь відділення: “Уявіть собі, що кардіохірургічний хворий перебуває на операційному столі упродовж 7 годин. Після цього він повинен виписуватися додому через 10 днів. Як він почуватиметься у сім’ї? Як він може реалізовуватися в професії?  Ми створили це відділення, щоб спрямовувати таких людей сюди, а вже потім після нашої реабілітації та відновлення може бути санаторно-курортне лікування”.

Вже на сучасному етапі реабілітацію у відділенні може проходити 50 людей в день, але лікарі ставлять перед собою завдання потроїти цю цифру.

На досягнутому керівництво лікарні зупинятися не збирається. Наразі ведуться роботи з облаштування рекреаційної зони біля лікарні, де пацієнти матимуть змогу прогулюватися та дихати свіжим повітрям. Іван Сидор розповідає, що  підготувати зону до відкриття центру завадили погодні умови.

“Ми робимо там декілька альтанок. Також зараз чистимо озеро. Садимо навкруги соснові дерева, встановлюємо лавки. В результаті матимемо повний комплекс лікувально-діагностичної реабілітації”, — зазначив керівник головного лікувального закладу області.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: