22:09, 29 Січня 2019

У бібліотеці Луцька провели мистецький вечір, присвячений відомому кінорежисеру. ФОТО

У луцькій бібліотеці організували засідання мистецької вітальні «Злет, трагедія, вічність» до 95 річчя від дня народження Сергія Параджанова.

Про це повідомляє Волинська обласна бібліотека для юнацтва у «Фейсбук»

Працівники відділу культури та мистецтв Люба Фрадинська та Лариса Тананайко провели для слухачів Інституту післядипломної освіти, вчителів музичного мистецтва та художньої культури мистецький вечір, присвячений українському та вірменському кінорежисеру.

Вони зазначили, що про себе сам митець казав: «Я – вірменин, який народився у Тбілісі й сидів у російській в’язниці за український націоналізм».

Саме за фільми, які він створюваві і які не вписувалися в стандарти радянської влади, Сергій Параджанов був тричі заарештований.

Його фільми — «Тіні забутих предків», «Колір граната», «Перший хлопець» і багато інших стали класикою.

Міжнародне визнання прийшло до Сергія Параджанова після екранізації в 1964 році повісті Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків». Фільм отримав 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях (із них – 24 гран-прі) у двадцять одній країні.

Параджанову надсилали свої вітання Фелліні, Антоніоні, Куросава, а польський режисер Анджей Вайда став перед Параджановим на коліна й поцілував руку, дякуючи йому.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: