18:32, 12 Травня 2020
Туризм та карантин: як зміниться для волинян відпочинок за кордоном
Про можливу стабілізацію ситуації на ринку туристичних послуг, найбільш перспективні напрямки для подорожей цьогоріч та нові правила відпочинку в закордонних готелях розповіла інтернет-виданню «Волинь Online» експерт у сфері туризму, директор туристичного агентства «Море Турів» у Луцьку Тетяна Кухарук.
Щодо того, скільки часу потрібно на стабілізацію ситуації на туристичному ринку, вона зазначає, що вже нічого не буде таким, як раніше і зміни будуть відчутні в усьому світі:
«Набагато більше людей піде в онлайн. Бронювання робитимуть без візиту в агентство та без зустрічі з менеджером. Онлайн можна буде сплатити кошти, отримати документи і далі летіти у свій тур. Також не буде масових дешевих турів, бюджетних турів по 500 доларів, оскільки всі готелі у світі будуть заповнені максимум на 50 %, тому що потрібно буде зберігати дистанцію. Дещо зміниться «all inclusive», до якого вже всі звикли. Не буде такої масовості, відпадуть ті тури, і люди, які літали тричі на рік за 500 доларів, полетять раз, але за більшу суму. Буде вищою якість. Думаю, що деякі оператори відсіються, вже є такі, що ледь виживають. Якби мені чітко сказали, що це все скінчиться за три місяці, за цей час можна знайти можливість все акумулювати, все зробити правильно. А коли це місяць, потім ще один, а потім ще, люди не знають, що буде далі. Це складно як для туристів, такі і для операторів та агентств. Наразі немає граничної дати, коли це все закінчиться», – зауважує вона.
Найшвидше відновляться, з її слів, туристичні напрямки у ті країни, де туризм є основним джерелом доходу:
«Ще взимку, коли це все почалося, вони зрозуміли, що треба це зробити, масово закрити всіх вдома. Це – Болгарія, Кіпр, а також острови Греції і Туреччина. Туреччину можна вважати чистою від коронавірусу у плані курортних міст, дещо гірша ситуація в Анкарі та в центрі країни, куди туристи їздять лише на екскурсії. Вони зробили все необхідне, тому що це країна, яка живе на туризмі. Також у В’єтнамі практично немає інфікованих.
Наразі більшість туроператорів мають все в онлайн. Тобто, тури можна бронювати на різні дати, а коли карантин продовжують, ті дати стають «сірими». Вони підлаштовуються під ситуацію, наприклад, зараз можна бронювати на дати з 22 травня.
Для того, щоб оператори, в тому числі автобусні, розпочали роботу, треба відсьогодні до дня, коли перший турист поїде, два тижні. Літаки усіх операторів зараз стоять не в Україні, а в ангарах в теплих країнах – Іспанії, Італії, Португалії тощо на консервації. Тому потрібно буде робити розконсервацію. Літаку, який не літав довгий час (хоча б місяць), треба два тижні, щоб протестувати його, помити, вичистити, а також, відповідно до нових умов, зменшити кількість крісел. Відповідно, підвищуватиметься вартість квитка».
Актуальним лишається питання закриття кордонів країн Шенгенської зони та, відповідно, не можливості подорожей до країн Європи. Втім, окремі держави вже поступово розпочинають відкриття кордонів:
«Є країни, наприклад, Австрія, Угорщина, Болгарія, які відкрили кордони для іноземців. Постало нове питання – паспорти COVID-19. Якщо турист хоче кудись полетіти, він муситиме за чотири дні до вильоту зробити платний тест на те, що він не хворий на коронавірус. Після прильоту він показуватиме відповідну довідку. А згодом, очевидно, потрібно буде бути вакцинованим. Наразі в Єгипті туристам в готелі щодня вимірюють температуру, видають маски. Засмагати, відпочивати на пляжі, швидше за все, можна буде без маски, але потрібно буде зберігати дистанцію. Це триватиме доти, доки ситуація з коронавірусом у світі не стабілізується. Наразі готелі змушені підлаштовуватися під нові умови, щоб отримати сертифікати для роботи. Вони зацікавлені бути заповненими не на 50, а на 100 %, аби не підвищувати ціни».
На думку Тетяни Кухарук, як тільки уряди країн Європи підрахують свої втрати через блокування туризму, вони відкриють кордони. Це – одне з основних джерел доходу європейських країн:
«Наприклад, в Швеції не вводили жорсткий карантин, розуміючи, що так більш вигідно. В українців в середньому на 2-2,5 місяця є відкладені запаси коштів, якраз зараз вони закінчаться, а в Європі такого правила немає, там мають стабільну роботу, відрахування тощо. Коли європейці це зрозуміють, їхня влада говоритиме по-іншому».
Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com
Залишити відповідь