09:12, 17 Січня 2023

Туреччина пропонує розв’язувати гуманітарні питання між Україною та рф у Стамбулі

Стамбульська платформа може стати тим механізмом, що полегшить розв’язання гуманітарних питань, нині йде процес її створення.

Про це в понеділок на прес-конференції в Анкарі сказав омбудсмен Туреччини Шереф Малкоч, повідомляє власкор «Укрінформу».

«Якщо ми зможемо створити «стамбульську платформу», ці питання (гуманітарні – ред.) можна буде обговорювати легше. Легше досягти розв’язання. Ми знаходимося в процесі створення цього механізму», – сказав турецький омбудсмен.

Малкоч також сказав про те, що на зустрічі, де він був присутній, український омбудсмен передав російській стороні список із 800 осіб, а російська омбудсменка передала українському омбудсмену список із 200 осіб.

“Цим не обмежується. Це список поранених, полонених. Крім того, є тисячі дітей, є жінки, є інші проблеми”, – сказав Малкоч.

Ініціатива створення гуманітарного коридору, що може сприяти поверненню в Україну тисяч цивільних та військових, які утримуються на території рф, виникла за аналогією “зернового коридору” в ході низки зустрічей в Анкарі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: