12:35, 19 Серпня 2021

Троє з чотирьох українців вважають себе щасливими

Три чверті українців стверджують, що можуть назвати себе щасливими людьми.

Про це свідчать дані всеукраїнського соціологічного дослідження «Хто ми: дослідження українського суспільства до 30-річчя Незалежності України», проведеного Українським інститутом майбутнього спільно з соціологічною компанією «Нью Імідж Маркетинг Груп», передає «Укрінформ».

“Результати опитування показали, що 39 % респондентів однозначно вважають себе щасливими людьми і 37 % скоріше вважають себе такими”,  – зазначають аналітики.

За їхніми даними, жителів різних регіонів майже не відрізняються у відповідях щодо визначення себе щасливими людьми, розбіжності становлять лише кілька відсотків: Захід – 78 %, Центр – 77 %, Південь – 77 %, Схід – 73 %.

Згідно з результатами дослідження, за віковим критерієм також немає явних розбіжностей щодо визначення себе щасливими, лиш серед молоді ця частка є найвищою порівняно з іншими поколіннями. Зокрема, 49 % молоді однозначно вважають себе щасливими людьми, а 38 % – скоріше є щасливими. Водночас 40 % респондентів вікової категорії 31-54 роки відносять себе до щасливих людей і скоріше відносять – 39 %. А серед покоління віком від 55 років однозначно щасливими вважають себе 33 %, скоріше щасливими – 36 %.

Аналітики наголошують, що більшість громадян (58 %) впевнені, що успіх є тотожним щастю, натомість протилежної думки дотримується кожен третій респондент. Переважно усі покоління погоджуються з тезою про тотожність матеріального успіху та щастя. При цьому серед молоді (18-30 років) 29 % однозначно визнають успіх тотожним щастю, а 36 % – скоріше визнають. Серед респондентів вікової категорії 31-54 років тих, хто з такою тотожністю однозначно погоджується і скоріше погоджується,  – по 30 %. А серед старшого покоління віком від 55 років однозначно вважають тотожними успіх і щастя 25 %, скоріше тотожними – 28 %.

Як зазначається, по регіонах найбільша частка тих, хто ототожнює успіх і щастя, – на Донбасі, де 36  % респондентів назвали ці поняття однозначно тотожними та 31 %  – скоріше тотожними, і на Півдні, де 31 % однозначно ототожнює успіх й щастя, а 34 % – скоріше вважають їх тотожними.

“Зокрема успішна людина, на думку більшості громадян України, – це та, яка має роботу з гідною зарплатнею (так вважають 52 % респондентів) та займається улюбленою справою (47 %)”, – констатують аналітики.

За їхніми даними, молодь частіше за інші покоління вважає успішною людиною того, хто має бізнес (26 %) та добрі зв’язки (19 %), а також удвічі частіше за старше покоління згадує такий критерій успіху, як приналежність до IT-індустрії (14 %). Старше ж покоління частіше за інші вікові групи називає успіхом наявність роботи з гідною оплатою праці (55 %).

Крім того, на Заході частіше за інші регіони критерієм успіху називають наявність улюбленої справи (49 %). На Донбасі ж загалом успіхом вважають наявність бізнесу (25 %), депутатство (22 %), добрі зв’язки (20 %), статус олігарха (25 %) та приналежність до IT-спеціальності (13).

Всеукраїнське соціологічне дослідження «Хто ми: дослідження українського суспільства до 30-річчя Незалежності України» проведене у період з 17 липня по 1 серпня 2021 року на всій території України. Загалом опитано 5000 громадян face-to-face віком від 18 років. Результати є репрезентативними як на рівні всієї країни, так і на рівні макрорегіонів. Статистична похибка для вибіркової сукупності на рівні країни з імовірністю 0,95 не перевищує 1,41%, на регіональному рівні – 3,16 %.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: